Instagram ‘da saldırıya uğramış hesabınızı kurtarma adımları ve onu korumaya yönelik ipuçları

Instagram ‘da saldırıya uğramış hesabınızı kurtarma adımları ve onu korumaya yönelik ipuçları

Instagram  hesaplarının hacklenmesi günümüzde giderek daha fazla oluyor. En önemli adım, bir bilgisayar korsanının bilgilerinize zarar verme veya bilgileri silme veya daha fazla hesap, bankacılık bilgisi veya bu hesaplarla ilişkili hassas bilgilere erişme şansı bulamadan hızlı bir şekilde müdahale etmektir.

Instagram hesabınızın saldırıya uğradığını düşünüyorsanız, yapabileceğiniz bazı şeyler burada.

İlk seçim

Hâlâ hesabınıza ve hesapla ilişkili e-posta adresine erişiminiz varsa, bir e-posta bağlantısı aracılığıyla şifrenizi sıfırlama adımlarını takip edebilirsiniz.

Giriş ekranına gidin, kullanıcı adınızı girin ve şifre bölümünde “Unuttum” seçeneğini seçin.

Hesabınızla ilişkili e-postayı veya kullanıcı adını soran Parolayı Sıfırla sayfası görünecektir. Bu e-posta adresini girin, reCAPTCHA kelimelerini yazın ve alttaki “Şifreyi Sıfırla” düğmesini seçin. Instagram, şifrenizi sıfırlamak için atmanız gereken uygun adımları içeren bir e-posta gönderecektir.

ikinci seçim

Kullanıcı adınızın saldırıya uğradığında değiştirildiğini düşünüyorsanız ve giriş yapamıyor veya Instagram hesabınızı bulamıyorsanız, uygulamayı kullanarak sorunu çözebilirsiniz.

Mobil cihazınızda Instagram uygulamanızı açın. Giriş ekranında, giriş alanlarının hemen altındaki “Giriş yardımı al” seçeneğini seçin.

“Girişte sorun mu var?” ekranı görünecektir. Orijinal kullanıcı adınızı girin ve ardından ‘Giriş bağlantısını gönder’ kutusunun altında görünen ‘Daha fazla yardıma ihtiyacım var’ seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun. Bu sizi bir destek talebi gönderebileceğiniz Destek Talebi sayfasına yönlendirecektir. Orijinal kullanıcı adınızı giremezseniz, uygulama sizi ilerlemek için ek adımlar atmanız gereken Hesap Yardım sayfasına yönlendirecektir.

Hesabınız saldırıya uğradıysa, önce kayıt olduğunuz e-postayı, ardından iletişim e-postasını (farklıysa) girmelisiniz. Sipariş desteğinin korsana gitme riski olmadan doğrudan size ulaşmasını sağlamak için farklı bir iletişim e-postası girmek faydalı olabilir. .

Instagram, e-posta alanlarını izlemek için üç seçenek sunar: bir şirket veya marka hesabı, benim resimlerimin bulunduğu kişisel bir hesap ve benim resimlerimin olmadığı bir kişisel hesap. En uygun seçeneği seçmek, Instagram‘ın hesabınızı daha verimli bir şekilde doğrulamasına yardımcı olacaktır.

“Hesabım saldırıya uğradı” seçeneğini seçin. Herhangi Bir Ek Ayrıntılar kutusuna, ne olduğunu düşündüğünüzün kısa bir açıklamasını girebilirsiniz. Instagram’ın sorunu daha iyi çözebilmesi için ilgili bilgileri eklediğinizden emin olun.

Kısa bir süre sonra Instagram‘dan bir doğrulama kodu ve talimatlar içeren bir yanıt almalısınız. Instagram, ekli bir fotoğraf ve kodu, tam adınızı ve hesap kullanıcı adını içeren el yazısı bir notla e-postaya yanıt vermeniz için sizi yönlendirecektir. Instagram, hesabın gerçek sahibi olduğunuzu doğrulamak için bu fotoğrafı hesabınızdaki bir fotoğrafla eşleştirir. Hesabınızda kendi fotoğrafınız yoksa hesabınızı doğrulamak daha zor olacak ve mümkün olmayabilir.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.