Dolar 32,7850
Euro 35,0999
Altın 2.457,41
BİST 10.471,32
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Parçalı Bulutlu
İstanbul
26°C
Parçalı Bulutlu
Cts 28°C
Paz 30°C
Pts 29°C
Sal 29°C

Avustralya’da Eğitim için Eksiksiz Kılavuz

Avustralya’da Eğitim için Eksiksiz Kılavuz

Avustralya’da Eğitim için Eksiksiz Kılavuz

Avustralya , öğrenciler için en iyi destinasyonlardan biridir, dünyanın en iyi 100 üniversitesinden 8’ine sahiptir, hükümet sürekli olarak eğitimi finanse eder ve eğitim sistemi moderndir ve en yüksek derecelendirme standartlarına sahiptir. Kısacası, geleceğini inşa etmek isteyen herkes için Avustralya’da okumak en iyi seçenektir.Avustralya’da okumak yaşamı değiştiren bir deneyim olacak, Avustralya, yalnızca ülkenin çok kültürlü, dinamik ve rahatlatıcı ortamında değil, aynı zamanda daha fazla öğrencinin gelmesini sağlayan yüksek eğitim standartları ve ilgisiyle İngilizce öğrenmek veya profesyonel bir kursa katılmak için mükemmel bir yerdir.

Avustralya'da Eğitim için Eksiksiz Kılavuz

Avustralya’da Eğitim için Eksiksiz Kılavuz

Avustralya okullarında ve üniversitelerinde yüksek öğretim standartları sağlamayı amaçlayan birden çok ulusal düzenlemenin ve uluslararası öğrencileri korumaya yönelik yasaların olduğunu biliyor muydunuz?

Ayrıca Avustralya okulları, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği ülkelerinde benimsenenlerden tamamen farklı eğitim yöntemleri sunmaktadır .

 

Avustralya eğitim sisteminin güçlü yönleri

Avustralya’daki eğitim sisteminin onu diğerlerinden ayıran ve onu dünyanın en iyi eğitim sistemlerinden biri yapan bir dizi güçlü yönü vardır ve bu güçlü yönler şunları içerir:

 • Herkes için uygun bir fırsat sağlayan çok sayıda okul, üniversite ve meslek enstitüsü.
 • En teşvik edici ve sofistike ortam.
 • Öğrenciler ve öğretmenler arasında sürekli etkileşim.
 • Öğretmenlerden istenen yüksek standartlar, hepsinin mezun olması gerekir.
 • Modern öğretim yöntemlerini ve ileri teknolojileri kullanmak.
 • Etkileşimli bir müfredat, ezberleyerek öğrenmenize gerek yok, ancak araştırma ve proje yürütmek ve bilgiden yararlanmak için öğrencilerin bağlılığı gerekiyor.
 • Avustralya eğitim sistemi, hem yerel hem de uluslararası öğrencilere farklı türde yollar sunar.

Avustralya eğitim sistemi sadece okula veya üniversitelere gitmek isteyenler için fırsatlar sağlamakla kalmaz, aynı zamanda İngilizce okumak veya meslek kurslarına katılmak isteyenler için bir şeyler öğrenmek için birçok fırsat vardır.

Avustralya’da İngilizce Öğrenin

Avustralya’da İngilizce eğitimi almak isteyen uluslararası öğrenciler için kurslar, günlük kullanımlarına göre dil becerilerini geliştirmek isteyen herkes ve IELTS (Uluslararası İngilizce Dil Testi) gibi uluslararası kabul görmüş dil sertifikaları almak isteyenler için özel olarak tasarlanmıştır. Sistemi) de olabilir.

Avustralya’da mesleki kurslar

Avustralya’da profesyonel bir kursta okumak istiyorsanız, bu, kalıcı oturma izni almak isteyenler için ideal bir seçenektir.

Çok kültürlü bir ülke olmasının yanı sıra en güzel, en çok yabancı seven ve dinamik ülkelerden biri olan bu ülkedeki okullardan, üniversitelerden veya eğitim merkezlerinden biri olan Avustralya’da okuyarak geleceğinizi güvence altına alabilirsiniz ve eğitim sistemi oldukça gelişmiştir. dünyadaki eğitim sistemlerinin ön saflarında yer almaktadır.

Genel İngilizce Eğitimi

Bu kurs en çok Avustralya’ya gelen uluslararası öğrenciler tarafından talep edilmektedir, herkes için uygundur, başlangıç ​​seviyesinden ileri seviyeye kadar sınıfları içerir ve özellikle İngilizcesini geliştirmek isteyenler için uygundur.

Kurslara haftalık olarak katılabilirsiniz ve Avustralya’yı ticari nedenlerle ziyaret eden öğrencilerin ihtiyaçlarına uyum sağlamak için tam zamanlı ve yarı zamanlı kurslar vardır. Birçok kurum, gündüz veya akşam derslere katılma fırsatı da sunar.

Genel İngilizce kursları seviyelere ayrılmıştır ve kursa ne kadar katılmak istediğinize karar verebilirsiniz, bir seviyeden diğerine geçmek için ortalama 8 haftaya ihtiyacınız olacağını unutmayın.

Genel İngilizce seviyeleri şunlardır:

Temel: Bu seviye, ilk kez İngilizce öğrenmeye başlayanlar için idealdir.

İlköğretim: İngilizce dilbilgisinde en azından temel becerilere sahip olanlar için bir seviye.

Alt Orta Düzey: Bu, İngilizce dil yeterliliğinde ortalamadır. Genel konuşma ve konuşma kavramlarını sınırlı bir şekilde anlamayı sağlar.

Orta seviye: seviye B1. Günlük aktivitelerin anlaşılmasını sağlar, ancak iş veya okul bağlamında yeterli değildir.

Orta Üst Düzey: Düzey B2. Bu İngilizce seviyesini tamamlayanlar, kendilerini bağımsız olarak ifade edebilir, anlayabilir ve tartışmalarda aktif olarak yer alabilir ve dili hem pratik hem de akademik bağlamda bağımsız olarak kullanabilirler. Bu, IELTS hazırlık kursuna katılmak için minimum gereksinimdir.

İleri seviye: C1 seviyesi. Bu, zaten yüksek düzeyde İngilizce bilgisine sahip bir kişinin seviyesidir. Avustralya’da bir üniversiteye girmek veya özellikle karmaşık çalışma durumlarının üstesinden gelmek için gereken asgari yetenek seviyesidir.

Yeterlilik seviyesi: Ulaşılabilecek en yüksek seviye olan C2 seviyesidir. Bu dil seviyesinde, herhangi bir durumla başa çıkabileceksiniz, herhangi bir çalışma veya çalışma ortamında dili mükemmel bir şekilde anlayabileceksiniz ve neredeyse bir anadili gibi enerji ile konuşabilirsiniz.

IELTS sertifikası

IELTS kesinlikle Avustralya’da en çok rağbet gören sınavdır ve Mesleki Eğitim ve Öğretim veya üniversite eğitimi gibi yüksek öğretim kurslarına kabul söz konusu olduğunda zorunlu hale gelir. Ayrıca birçok mesleği icra etmek ve belirli vize türlerine başvurmak da gereklidir.

IELTS sertifikası almak için öncelikle IELTS hazırlık kursunu takip etmeniz önerilir, bu kursa katılarak sınava iyi bir şekilde gelirsiniz ve sınava girmezseniz tekrar sınava girmek ve bunun için vergi ödemek zorunda kalmazsınız. istediğiniz sonuç.

Sizi sınava hazırlamanın yanı sıra, IELTS hazırlık kursu, daha profesyonel bir İngilizce seviyesi öğrenmek ve onu işyerinde kullanmak için hala çok faydalı olacaktır.

Bu testin iki türü vardır:

Akademik: Yüksek öğrenim kurslarına devam etmek için IELTS sertifikası almak isteyenler için idealdir.

Genel: Özel bir vize başvurusu türü veya ticari nedenlerle IELTS sertifikası almak isteyenler için idealdir.

IELTS hazırlık kursuna katılabilmek için orta üst seviyede İngilizce bilmeniz gerekmektedir. Genel İngilizce kursları gibi, IELTS hazırlık kursları da süre ve program açısından esnek formatlar sunar.

Bir seviyeye ilerlemek için önerilen süre 12 haftadır. IELTS sertifikası, alındığı tarihten itibaren iki yıl geçerlidir.

Akademik ingilizce

EAP (Akademik Amaçlı İngilizce) kursu, Akademik Amaçlı İngilizce’yi geliştirmek ve ustalaşmak isteyen herkes için mükemmel bir kurstur.

Üniversite, lisansüstü veya yüksek lisans eğitimlerine doğrudan erişim sağladığı için IELTS sertifikasının yerini alabilir.

Bu kurs, akademik İngilizceye ihtiyacı olanlar için özel olarak yapılandırılmıştır ve size sadece Avustralya’da değil, aynı zamanda İngilizce olarak sunulan tüm uluslararası kurslarda üniversite kurumlarına geçmeniz için gereken becerileri sağlayacaktır.

Akademik İngilizce kursları, öğrencilerin giriş seviyelerine göre üç bölüme ayrılır:

 • Orta düzey.
 • Üst orta seviye.
 • Gelişmiş (daha yüksek) seviye.

Bu program, özellikle akademik alanda aşağıdaki gibi gerekli olacak belirli becerileri geliştirmeye odaklanmıştır: kısa makale yazma, eleştirel yazma, dil araştırması, tartışma.

Cambridge İngilizce kursları

Bu, Avrupa Birliği içinde en çok aranan sertifikadır ve ayrıca Avustralya’da mevcuttur ve dünya çapında tanınmaktadır.

Cambridge kursları dört tür sertifika içerir:

 • Başlangıç ​​- Ön İngilizce Testi: Orta seviye veya A seviyesi.
 • FCE – İngilizce Birinci Sertifika: Üst Orta Düzey veya Düzey B2.
 • CAE – Gelişmiş İngilizce Sertifikası: Gelişmiş veya C1.
 • CPE – İngilizce Yeterlilik Sertifikası: Yeterlilik Düzeyi veya C2.

Bir Cambridge sertifikası alındıktan sonra, IELTS sertifikasında olduğu gibi bir geçerlilik süresi yoktur.

Cambridge English kursları, zaman ve süre açısından esnek biçimlerde mevcut değildir ve her aşama için ortalama 12 haftalık sabit başlangıç ​​ve bitiş tarihlerine sahiptir.

İş ingilizcesi

Yoğun İngilizce kursları, ticari alanda kullanılan terimleri anlamak ve bunlarla çalışmak isteyen tüm profesyoneller içindir.

Bu kurslara katılabilmek için en az bir seviyede “Orta Düzey Üstünde” İngilizce bilgisine sahip olmanız gerekmektedir.

Bu kurslar özellikle uluslararası şirketlerde çalışmak isteyen, işini yurt dışına genişletmek isteyen veya sadece yazılı iletişimde değil aynı zamanda konuşma akıcılığında da daha fazla beceri kazanmak isteyen çalışanlar için faydalıdır.

Kursların sonunda BEC (Business English Language Certificate) için bir sınava girilebilir ve BEC üç seviyede düzenlenir:

 • Başlangıç: B1 veya Orta seviye.
 • Orta Seviye: B2 veya üzeri orta seviye.
 • Daha yüksek: C1 veya ileri seviye.

TESOL ve CELTA kursu

Yurtdışında İngilizce öğretmeni olmak istiyorsanız veya halihazırda bir öğretmenseniz ve uluslararası tanınırlığa sahip ileri düzey bir yeterlilik elde etmek istiyorsanız bu kurs idealdir.

Bu kurslar, ana dili İngilizce olmayan öğretmenlere uluslararası bağlamda İngilizce öğretmeyi amaçlar ve öncelikle dil öğretim yöntemlerine odaklanır.

Öğreneceğiniz diğer kavramlar: bir dilin nasıl öğretileceği, iletişim kurmanın ve öğrenmenin en iyi yolları ve öğrencileri nasıl takip edeceğiniz.

Çoğu zaman, teori derslerine, TESOL öğretmenleri tarafından denetlenen uluslararası öğrenciler için uygulamalı sınıf dersleri eşlik eder.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.