Bluetooth hoparlörler fabrika ayarlarına nasıl sıfırlanır?

Bluetooth hoparlörler fabrika ayarlarına nasıl sıfırlanır

Kablosuz Bluetooth hoparlörler, harici bir güç kaynağına bağlanmadan mükemmel sesle müzik dinlemenizi sağlayan modern ve kompakt bir cihazdır. Bluetooth hoparlör, Bluetooth kablosuz teknolojisiyle çalışır ve akıllı telefonunuza veya tabletinize bağlanır.

Bluetooth hoparlörler, küçük boyutları, cihazı her yere yanınızda taşıyabilme özelliği, yüksek ses kalitesi ve kablolu güç kaynağından bağımsız olması nedeniyle yaygınlaşmıştır.

Bluetooth hoparlör nasıl sıfırlanır?

Bluetooth hoparlör nasıl sıfırlanır?

Bluetooth hoparlörleri sıfırlamanın hızlı bir yolu.

Bazen Bluetooth hoparlörlerinizi fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekebilir. Bu, cihaz düzgün çalışmayı durdurursa veya başka bir sistemle kullanmak istiyorsanız gerekli olabilir.

Bluetooth kablosuz hoparlörleri için bunu nasıl yapacağımızı inceledik

Nasıl Yapılır?

Önce hoparlörlerinizin bağlantısını kesin: Bluetooth menüsü > (hoparlör adınızı veya model numaranızı arayın) > “cihazı unut” veya “eşleştirmeyi kaldır” menü öğesini bulun.

Ardından sıfırlayın: bir düğme kombinasyonunu basılı tutun – örneğin, güç düğmesi, Bluetooth düğmesi veya ses düğmesi. Sıfırlama için hangi düğmeler kullanılır, konuşmacının Kullanım Kılavuzuna bakın.

Düğme kombinasyonu çalışmıyorsa bir alternatif var. Hoparlör gövdesindeki “sıfırla” (“Sıfırla”) etiketli küçük delikte düğmeyi bulun. Bazı üreticiler bu yöntemi hoparlörlerini sıfırlamanın bir yolu olarak kullanır.

Bluetooth hoparlörünüzü eşleştirme moduna nasıl geçirebilirsiniz?

Bazı durumlarda, Bluetooth hoparlörünüzü tamamen sıfırlamanız gerekmez, bunun yerine onu eşleştirme moduna zorlamanız gerekir. Tam fabrika ayarlarına sıfırlama moduna geçmeden önce aşağıdaki adımları denemenizi öneririz:

1. Eşleştirme moduna girmek için Bluetooth logo düğmesine basın.

2. Cihazınızın Bluetooth menüsüne gidin. iOS, Mac ve Windows’ta bunu Sistem Tercihleri’nde bulabilirsiniz. Android’de, bildirim çubuğundaki Bluetooth düğmesine uzun basarak menüye ulaşırsınız.

3. Listeden Bluetooth hoparlörünüzün adını veya model numarasını bulun ve seçin.

4. Bundan sonra sorun devam ederse, fabrika ayarlarına sıfırlama yardımcı olabilir.

Bluetooth hoparlörünüzü eşleştirme moduna nasıl geçirebilirsiniz?

Bluetooth hoparlörünüzü eşleştirme moduna nasıl geçirebilirsiniz?

Bluetooth Hoparlörü Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Neredeyse tüm Bluetooth hoparlörler, hoparlörler ve Bluetooth cihazları arasındaki tüm ilişkileri silecek olan tam bir fabrika sıfırlaması gerçekleştirme yöntemine sahiptir. Bu, hoparlörleri ambalaj kutusundan yeni çıkarmışsınız gibi “sıfırdan başlamanıza” olanak tanır.

Hoparlörün tüm cihazlarla ilk önce “unutulması” veya “çiftinin kırılması” daha iyidir. Bunu, yukarıdaki gibi Bluetooth menüsüne giderek, konuşmacının adını veya model numarasını bulup eşleştirmeyi kaldır seçeneğini seçerek yapabilirsiniz.

Artık hoparlör ayarlarını fabrika ayarlarına döndürmek için her şey hazır. Çoğu zaman, fabrika ayarlarına sıfırlama, kasadaki küçük bir girintide bulunan ve açıkça “Sıfırla” olarak işaretlenmiş bir düğmedir. Sıfırlamaya zorlamak için düğmeye ulaşmak ve basmak için uygun bir kalem veya herhangi bir keskin ve ince nesne kullanmanız gerekir.

Bu delik yoksa, istenen sonucu elde etmek için aynı anda basılı tutmanız gereken bir düğme kombinasyonu vardır. Bu makale, popüler Bluetooth hoparlör markaları için talimatlar sağlar, ancak hala şüpheniz varsa, cihazınızla birlikte verilen kılavuza başvurmanız daha iyi olur.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.