Eski Tüplü Televziyon İle Ne Yapılabilir? Nasıl Yapılır?

Eski Tüplü Televziyon İle Ne Yapılabilir? Nasıl Yapılır?

Birçok kişi uzun zaman önce  yeni nesil led televziyon alarak dışbükey ekranlı  bizim tabirimizle eski Tüplü tv’leri attı ve bazıları onları çatıya  veya köy evine, depolarına bıraktı ve gereksiz eşyalar olarak saklandı. Çeşitli tasarım fikirleri kullanılarak bu tür TV’lere “ikinci bir hayat” verilebilir. Böylece, iyi iç öğeler oldukları ortaya çıkabilir, bunun için hayal gücünü açmak ve yetenekli eller kullanmak yeterlidir.

Akvaryum

Bugün en yaygın olan iyi bir fikir, eski bir TV’yi akvaryuma dönüştürmektir. Eski teknolojiyi yeni bir mobilyaya dönüştürme süreci basittir ve çok az zaman alır.

Her şeyden önce, sadece bir kasa kalması için TV’nin tüm parçalarını çıkarmanız gerekecek, ayrıca arka duvarı da çıkarmanız gerekiyor. Ardından mağazadan uygun büyüklükte bir akvaryum satın alıp TV’nin içine yerleştirmeniz gerekiyor. Akvaryumun tabanına şık bir görünüm kazandırmak için, deniz temalı görüntülerle folyo ile kaplanması önerilir.

 

 

Evcil hayvan yatağı

 

Evinde hayvan besleyenler için eski bir televizyon setinden dinlenmeleri için özgün bir yer yapabilirsiniz Kendi elinizle bir kanepe yapmak için, kineskopu çıkarmanız, tüm “iç kısımları” ekipmandan çıkarmanız ve içini yumuşak bezle kaplamanız  yeterlidir. Havadarlık yaratmak için daha fazla madde koymanız gerekir. Dışarıdan, kasa ahşap üzerine verniklenebilir, bu ona şık bir görünüm verecektir. Ayrıca şezlongun altına yumuşak bir şilte serilir.

Kitaplık

Dairede kütüphane için yer ayırma imkanı olmayan kitap severler için eski bir TV’yi şık bir kitaplığa dönüştürme fikri uygundur. İlk adım, tüm iç parçaları ekipmandan çıkarmak, kasanın üst kısmını çıkarmak, her şeyi dikkatlice temizlemek ve duvar kağıdı ile yüzeylere yapıştırmaktır. Böyle bir rafı duvara asabilmek için ayrıca arka duvara menteşe takmanız gerekir.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.