Kendi Evinde Çocuğuma Bakacak Bakıcı Nasıl Bulurum?

 

Kendi Evinde Çocuğuma Bakacak Bakıcı Nasıl Bulurum?

Hayat şartları gün geçtikçe zorlaşıyor hal böyle olunca evde çalışan sayısı artıyor. Çocuk olunca ister istemez bakacak birine ihtiyaç doğuyor çalışan sayısı ev hanesinde çok olduğunda çocuğa bakacak günlük ihtiyaç ve gereksinimlerinde yardımcı olacak bakıcı arayışı içerisine giriyoruz.

Çocuk

Çocuk bakıcısı

Bugun sizlere kısa süreliğine cocuğunuza bakacak kendi evinde çocuğuna bakacak bakıcıyı nasıl bulabileceğiniz hakkında fikir vermeye çalışacağız.

Gün geçtikçe hayat zorlaşıyor hayat zorlaştıkça, herkes çalışmak ek gelir elde etmek istiyor. İnsanın canından bir parçayı hiç tanımadığı birine teslim ederek hayatının iş kısımlarına devam etmesi gerçekten zor. Hem güvenilir bir bakıcı bulmak hemde ona güvenmek…

3 Saatlik Bakıcı

Kısa süreli bakıcı durumlarında aslında yapmanız gereken şey belli. Bir bakıcı bulmak zor evet çalıştığınız parayıda bakıcı kısmına ayırırsanız çalışma mantığı tamamen mantıksız geliyor. Fakat çevrenizde aile ve akraba ilişkileriniz iyi ise ev ortamında kendi evinde sizin çocuğunuza dar gelirli olan ve çocuklu bir aile rahat bir şekilde kendi cocuğu ile ilgilendiği gibi sizin çocuğunuz ile de ilgilenip sizin işinizi kolaylaştırabilir.

Hem ekstra masraflardan kurtulmuş olursunuz, hemde akraba veya tanıdık bir aile dostunuzdan size diğer bakıcılar gibi çocuğunuza zarar gelme durumu söz konusu olmaz.

Tam gün Bakıcı

Yarım gün veya tam gün şeklinde sizinde işinize engel olmaz hemde fiyat olarak onada bir ek gelir olacağı için kabul etmeme gibi bi olasılığı olmaz.

Fakat teslim edeceğiniz kişi sizin çocuğunuzu çok sevmeli ve kendi evladı gibi göz kulak olması gerekir. Öncelikle bu izlenimi teslim edeceğiniz akraba’da görmelisiniz ve aynı şekilde çocuğunuzla ikili diyaloğu iyi olan biri olmalı sonuç olarak onunla vakit geçirek kişi sizin çocuğunuz o izlenime de varıp ona göre hareket etmenizde fayda var.

 

Çocuğunuzu teslim edeceğiniz kişi de aranması gereken özellikler;

 • Dürüst olmalı her ne olursa olsun yalan söylemekten kaçınan ve doğruları söyleyen
 • Kesinlikle sigara içmeyen, alkol kullanmayan bir aile
 • Çocuk hastalığı ve ilk yardım konusunda bilgi ve el becerisine sahip
 • Çocuğun programına ( oyun, uyuma, beslenme gibi)  uyma ve uygulama
 • Kişisel ve bulunduğu ortamın temizliğine dikkat eden,düzenli
 • Çocuk bakımını bilen ve çocuğun dilinden anlayan daha önce annelik yapmış olması daha iyi olur
 • Yumuşak ve sakin bir ses tonuyla konuşmalı, sabırlı olmalı

Yukarıda belirttiğimiz maddeler çocuğunuza seçeceğiniz ve siz yokken bakacak yakın akraba veya aile dostunda arayacağınız şeyler.  Sonuç olarak her bakarım diyene yada bakımını üslenen kişiye direk cocuğunuz emanet edilmez. Umarım Faydalı olmuştur.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 3 Yorum
 1. Kıymet dedi ki:

  Ben bakmak isterim kendi evimde kalabilir

 2. Kıymet dedi ki:

  Bana bırakacak aileler varsa ulaşabilirsiniz

 3. Havva dedi ki:

  Kendi evimde çocuk ve bebek bakmak istiyorum özenle bakarım 4 çocuk annesiyim Kendi çocuklarıma baktığım gibi daha önce tecrübem var