Paranız yanabilir! Buradan sorgulama yapabilirsiniz!

A+
A-

Paranız yanabilir! Buradan sorgulama yapabilirsiniz!

Türkiye Sigortalar Birliği tarafından flaş bir açıklama yapıldı. TSB, harekete geçerek, duyuru yaptı. Milyonlarca sigorta ve emeklilik şirketleri müşterisini yakından ilgilendiriyor. Sigorta şirketlerinde alacağı olanlar dikkat! İnternet üzerinden paranızın yanmaması için sorgulama yapabileceğiniz duyuruldu. Güvence Hesabı adresi üzerinden sorgulama yapılabilecek. Hak sahipleri buradan alacak miktarını kontrol etmesi gerekiyor. Aksi durumda paranız zamanaşımına uğrayarak yanabilir. Detaylar haberimizde..

TÜRKİYE SİGORTALAR BİRLİĞİ

TÜRKİYE SİGORTALAR BİRLİĞİ

Türkiye Sigortalar Birliği tarafından bütün vatandaşlara önemli bir duyuru yapıldı. Sigorta ve emeklilik şirketlerini yakından ilgilendiren bu karara göre ödemelerini almayanların sorgulama yaparak alabileceği belirtildi.

TSB tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kaydedildi:

“Türkiye Sigorta Birliği Üyesi sigorta ve emeklilik şirketleri ile özel kanun hükümleri dahilinde sigorta faaliyetinde bulunan kuruluşlar tarafından hak sahiplerine ödenmesi veya iade edilmesi gereken her türlü prim ve tazminat tutarlarından zaman aşımına uğrayanlar, aşağıda unvanları belirtilen kurum ve kuruluşların web adresleri üzerinden 31 Mayıs 2021 tarihine kadar sorguya hazır tutulacaktır. T.C. kimlik numarası bilinmeyen kişiler için adı, soyadı ve doğum tarihi ile alacağın bulunduğu şirket bazında sorgu yapılabileceği gibi, tüm şirketler nezdinde zaman aşımına uğrayan alacak bilgilerinin toplandığı Güvence Hesabı web sitesi üzerinden de genel sorgu yapılabilmektedir. Zaman aşımına uğramış alacaklarla ilgili olarak, alacağın doğduğu şirkete 15 Haziran 2022 tarihine kadar başvurulmaması halinde bahse konu alacağın Güvence Hesabı’na devredileceği kamuoyuna saygıyla duyurulur”

SORGULAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Sigorta şirketlerinden alacaklı olan kişilerin Güvence Hesabı üzerinden sorgulama yapması gerekiyor. Sorgulama sonucunda alacağınız çıkarsa, sigorta şirketi ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Haziran ayının 15’ine kadar aranmayan paralar Güvence Hesabına aktarılacak.

SORGULAMA YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.