Dolar 32,9435
Euro 35,3443
Altın 2.473,73
BİST 10.706,24
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29°C
Açık
İstanbul
29°C
Açık
Paz 29°C
Pts 30°C
Sal 29°C
Çar 29°C

TCL Marka Tv Kanal Ayarları

TCL Marka Tv Kanal Ayarları

İçerik

TCL Marka Tv Kanal Ayarları

Tcl Marka satın almış olduğunuz TCL 50p8m,TCL 55C715,TCL 55P8M,TCL tv kanal ayarları, Tcl 50p8m Kanal ayarı,TCL 55C715 kanal ayarı, TCL 55P8M marka televziyonların kanal ayarlarması nasıl olur?

TCL 50P8M VE 55P8M GÜNCEL KANAL LİSTESİNİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

TCL 55C715 GÜNCEL KANAL LİSTESİNİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

TCL YETKİLİ SERVİSLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

Tcl  Marka televizyonların TCL 4K Led Televizyonlarda uzktan kumanda kullanımı, TCL 4K Led Televizyonlarda sadece ses fonksiyonu,TCL 4K Led Televizyonlarda Wi-fi bağlantısı,TCL 4K Led Televizyonlarda Google play hesabı açılması,TCL 4K Led Televizyonlarda kanal düzenleme,TCL 4K Led Televizyonlarda uydu ayarı,TCL 4K Led Televizyonlarda Stand by gösterge ledinin yanması, kapanması veya yanıp sönmesi,TCL 4K Led Televizyonda spor ve oyun modlarının kullanımı,TCL 4K Led Televizyon güç tasarruf modu, ayarlarının nasıl yapıldığı hakkında çekilmiş olan videolarla siz TCL marka televizyon kullanıcıların yardımcı olmaya çalışacağız.

tcl tv alınır mı kimin?

TCL Televizyon Kurulumu Nasıl Yapılır?

 • Adım 1: İlk olarak TCL led tv kurulumu için, kumandanızdan ‘’Menü’’ kısmına giriş yapın ve ‘’Uydu Ayarları’’ kısmına gelin. Marka ya da model değişikliğine göre ‘’Kanal Arama- Manuel Arama ‘’ gibi yazılardan birine tıklayın.
 • Adım 2: Açılan sayfada marka ya da modele göre ‘’TP Frekansı- Alış Frekansı’’ gibi seçeneklerden biri belirecek. Beliren seçeneğe tıklayın. Boş olan kısma, yayın için 12015 değerini girin.
 • Adım 3: Aynı ekran da ‘’Sembol Oranı’’ veya ‘’Sembol Rate’’ yazan seçenek bulunur. Seçeneğin üstüne gelerek yayın için 27500 değerini girin.
 • Adım 4: Yine aynı ekranda gözüken ‘’Polarizasyon’’ veya ‘’Pol’’ yazan seçenek göreceksiniz. Burada ‘’Yatay (Horizonral)’’ seçeneğine tıklayın.
 • Adım 5: Aynı menüde bulunan, ‘’FEC Kodu’’ ayarını yapmak için kumandadan TCL için 5/6’yı işaretleyin.
 • Adım 6: Kumandanınızın ‘’Ok’’ tuşuna bütün bilgileri kaydetmiş olacaksınız. Uydu alıcısından ‘’Aramayı Başlat’’ seçeneğine tıklayın. Arama işlemi sonunda kanal listesi kaydedilir.

TCL 4K Led Televizyonlarda uzktan kumanda kullanımı

TCL 4K Led Televizyonlarda sadece ses fonksiyonu

TCL 4K Led Televizyonlarda Wi-fi bağlantısı

TCL 4K Led Televizyonlarda Google play hesabı açılması

TCL 4K Led Televizyonlarda kanal düzenleme

TCL 4K Led Televizyonlarda uydu ayarı

TCL 4K Led Televizyonlarda Stand by gösterge ledinin yanması, kapanması veya yanıp sönmesi

TCL 4K Led Televizyonda spor ve oyun modlarının kullanımı

 

TCL 4K Led Televizyon güç tasarruf modu

Neden hiçbir kanalı ayarlayamıyorum?

 1. Harici/Açık anten bağlantılarınızın çalışır durumda olduğundan emin olun.
 2. Anten kaliteniz sinyal alımı için yeterince iyi olmayabilir. TV anten soketinin duvar anten çıkışına bağlı olduğundan emin olun.
 3. Adım 1 ve adım 2 kontrol edildikten sonra, kanalların taramasını yapın. Eğer herhangi bir kanal alıyorsanız sorun çözülmüştür. Kanal alamıyorsanız, 4. adıma devam edin.
 4. Başka bir anten kablosu deneyin, kablonuz kırılmış olabilir.
 5. Anteninizin yanına gidin ve TV anteninin konumunu kontrol edin. Komşunuz veya yakın başka bir anten ile karşılaştırın, deneyin; aynı yöne işaret ediyor olmalıdır. Yayın alma istediğiniz uydu yörüngesinde olmalıdır. Yanlış yöne işaret ediyorsa, düzeltmek için bir anten için destek alınabilecek bir firma aramanız gerekebilir. Doğruysa, 6. adıma devam edin.
 6. Evin birden fazla anten noktası varsa, TV’yi başka bir noktada deneyin. TV başka bir noktada çalışıyorsa, sorun yalnızca orijinal noktada olabilir ve düzeltmek için bir anten firmasını aramanız gerekebilir.
 7. Son olarak, TV’nin yakınında güç kaynağı veya adaptör olup olmadığını kontrol edin. Onları kapatın ve TV’nin ayarlanmamasına neden olup olamayacağını görün.
 8. Yukarıdakilerin tümü kontrol edilmişse ve hala kanalları ayarlayamıyorsanız, ilgili servis noktası ile irtibata geçin, onlar gerekli düzenlemeleri yapacaktır.

Televizyonumda neden görüntü yok?

 1. Elektrik şebeke gücünün bağlı olduğundan emin olun ve bekleme ışığını görüp görmediğinizi kontrol edin.
 2. Bekleme ışığı görüyorsanız, uzaktan kumandadaki pilleri kontrol edin veya TV’nin yan/alt tarafındaki güç düğmesini veya ch +/ch- düğmesini deneyin.
 3. Modele bağlı olarak, TV’de bir elektrik anahtarı olabilir. Şebeke güç anahtarının açık olduğundan emin olun.
 4. Mümkünse, uzaktan kumandadaki MENU düğmesine basın. Menüyü görüyorsanız bir yayın sorunu olabilir. Eğer menü görmüyorsanız, TCL Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçin.
 5. Menü tuşuna bastığınızda ekranda bir parıltı görüp görmediğinizi kontrol edin. Parıltı görünmüyorsa, TCL Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçin.
 6. Son olarak, abonelikli servis sağlayıcı cihazınız varsa ve bu hizmet sağlayıcısının uzaktan kumandasındaki AV düğmesine yanlışlıkla bastıysanız, ekran bu sebepten siyah olabilir. Bu durumda abonelikli servis sağlayıcınızdan destek alın.

TCL Tv’de HDMI girişimden neden görüntü yok?

 1. TV’nin arkasındaki (kablonun bağlı olduğu yerde) HDMI giriş numarasını kontrol edin ve TV’de seçilen girişe karşılık geldiğinden emin olun.
 2. Başka bir HDMI kablosu varsa, başka bir kablo denemelerini isteyin.
 3. Cihazın (Blu Ray/Media Player/harici cihazlar.. vb) açık olduğundan ve doğru ayarların kullanıldığından emin olun.
 4. Yukarıdakilerin tümü başarısız olursa, çağrı merkezini arayarak destek isteyin.

TCL Tv’de Video girişi neden düzgün çalışmıyor?

Bileşen Video girişi ile 3 renkli kablonun Yeşil (Y), PbCb (Mavi), PrCr (Kırmızı) olduğundan emin olun. Bunun üzerine Ses için Sol (Beyaz) ve Sağ (Kırmızı) kabloları da bağlamanız gerekir. Bu nedenle, toplam 5 bağlantı gerekecektir. Bileşen girdisi ile karşılaşılabilecek bazı sorunlar;

 • Görüntü kırmızı veya mavi olabilir- Kırmızı ve mavi kablolar ters çevrilebilir veya kırılabilir,
 • Görüntü siyah beyazdır – bileşen yerine AV seçilebilir,
 • Görüntü bozuk – AV Y (Yeşil) girişine bağlanabilir.

TCL Tv’de  AV girişi neden çalışmıyor?

 1. Kabloyu kontrol edin, mümkünse başka bir kablo deneyin. Kırık bir kablo en yaygın AV problemidir.
 2. “AV OUT”değil, “AV in” seçili olduğundan emin olun.
 3. AV ve bileşen girişlerinin doğru yerlerde takıldığından olmadığından emin olun – bazı modellerde Yeşil bileşen girişi AV girişi sanıla

TCL Tv’de Neden cihazda enerji yok?

 1. TV’de bekleme ışığı olup olmadığını kontrol edin. Hayır ise, şebeke güç anahtarını kontrol edin, kapalıysa açın. Bekleme ışığı varsa, uzaktan kumandadaki pilleri kontrol edin. Ayrıca, TV’deki güç düğmesini deneyin.
 2. Şebeke gücünü kontrol ettiyseniz ve sorun yoksa, ancak yine de bekleme ışığı yoksa, TCL müşteri hizmetlerine başvurun.
 3. Bekleme ışığı varsa ve TV uzaktan veya TV güç düğmesiyle açılmazsa, TCL müşteri hizmetlerine başvurun.

TCL Tv’de  Görüntü neden ekranı doldurmuyor veya ayarlanmıyor?

Muhtemelen, TV yanlış boyut ayarına sahiptir. Aşağıdaki adımları izleyin.

 1. 16: 9 en boy oranını görene kadar uzaktan kumandadaki yakınlaştırma veya aspect düğmesine basın.
 2. TV’nin görüntü ayarları menüsünde en boy oranını 16: 9 olarak değiştirin.
 3. Abonelikli servis sağlayıcınız varsa, bu cihazı da kontrol edin. Söz konusu cihazdaki en boy oranının 16: 9 veya geniş ekrana ayarlandığından emin olun.

TCL Tv’de  Neden Ses gelmiyor?

 1. Ses girişlerinizi kontrol edin ve kulaklık soketine hiçbir şeyin takılmadığından emin olun.
 2. Herhangi bir abonelikli servis sağlayıcısı kullanıyorsanız, ses kontrolünün bu servis sağlayıcısının uzaktan kumandasında açıldığından emin olun.
 3. Herhangi bir abonelikli servis sağlayıcısı kullanıyorsanız, bunu sıfırlamayı deneyin (şebeke gücü kapalı ve açık).
 4. AV veya bileşen video kullanarak bağlıysanız, ses kablolarının (L ve R) bağlı olduğundan ve kırılmadığından emin olun.
 5. Tüm bu kontrollerden sonra hala ses gelmiyorsa, TCL Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçin.

Bir abonelikli servis sağlayıcıya üyeyim fakat gördüğüm ekran neden tamamen siyah?

 1. İlgili hizmeti aldığınız servis sağlaycınızın uzaktan kumandaki ilgili hizmet sağlayıcısının adının olduğu düğmeye basın.
 2. Doğru kaynağı seçtiğinizden emin olun (ör. HDMI 1).
 3. Blu-ray gibi aynı girişteki başka bir cihazı kontrol edin. Bu cihaz çalışıyorsa, lütfen ilgili hizmet sağlayıcınızın Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçin. Bu cihaz da çalışmıyorsa, lütfen TCL Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçin.

Neden ağa bağlanamıyorum?

 1. TV’nin web tarayıcısına gidin ve internete bağlanabileceğinizi onaylayın. Göz atabiliyorsanız, bağlısınız demektir. Yapamıyorsanız, 2. adıma geçin.
 2. İlk olarak, ağ bağlantınız kablosuz veya ethernet mi kontrol edin. Ethernet ise, TV’nin bir ethernet kablosu aracılığıyla bir modem/yönlendiriciye bağlı olduğundan emin olun ve TV’nin ayarlar menüsünde ethernet’in seçili olduğundan emin olun.
 3. Bir wifi bağlantınız varsa, wifi’nin TV’nin ağ ayarlarına bağlı olduğundan emin olun. Burada, wifi ağınızı arayabilmeli, seçebilmeli ve wifi şifrenizi girebilmelisiniz. Wifi ağınızı bulamıyorsanız, wifi yönlendiricinizi kontrol edin ve açık olduğundan ve ilettiğinden emin olun. Bazen wifi yönlendiricinizi sıfırlamak ve en son bellenime sahip olduğundan emin olmak gerekebilir.
 4. Tüm bu öğeler kontrol edilirse ve hala bağlantınız yoksa, telefon gibi başka bir cihazın ağa bağlanıp bağlanamayacağına bakın. Diğer cihazlar bağlantı kuramazsa, ağınızın dikkat edilmesi gerekir. Diğer cihazlar bağlanabilirse, daha fazla yardım için TCL Müşteri hizmetlerine başvurun.

YouTube veya Facebook gibi belirli bir uygulama neden çalışmıyor?

Belirli bir uygulama çalışmıyorsa, uygulamanın yükseltilmesi gerekebilir. Bunun nedeni, Uygulama sahibinin bazı değişiklikler yapmış olması olabilir. Bu durumda, TCL müşteri hizmetlerine başvurun; bir güncellemenin ne zaman kullanılabilir olduğu konusunda size bilgi verecektir.

Video uygulamalarım oynatma sırasında neden durmaya devam ediyor?

 1. İnternet hızınız yavaş olabilir. Başka birinin aynı ağda indirip indirmediğini kontrol edin.
 2. Kablosuz yönlendiriciden çok uzak olabilirsiniz – ne kadar uzakta olursanız, hız o kadar yavaş olur.
 3. Mümkünse, ethernet kablosunu kullanarak TV’nizi yönlendiriciye bağlayın. Bu maksimum hızı sağlayacaktır.
 4. TCL TV modeliniz çift bantlı wifi’yi destekliyorsa (2. 4Ghz/5Ghz, çift bantlı bir wifi yönlendirici kullanmayı düşünün. Bu maksimum wifi hızları sağlar.

 

Tcl Marka televizyonlar piyasaya tam anlamı ile oturmuş olup, Tcl modelleri gerek ses gerek görüntü performansı ile kullanıcılarına güzel bir izleme keyfi sunuyor.
Tcl televizyonlar gerek servis ağı gerekse tedarikçi firmanın büyüklüğü ile satın alan son kullanıcılarına TCL  güven veriyor.
Sizinde TCL marka televizonlar ile iligli sormak istediğiniz konuları yorum yap diyerek bize sormanızı bekliyoruz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.