TOKİ indirim kampanyası bugün başlıyor! Borcunu peşin ödeyenlere yüzde 20 indirim yapılacak!

TOKİ indirim kampanyası bugün başlıyor! Borcunu peşin ödeyenlere yüzde 20 indirim yapılacak!

Toki İçin Bakan Kurum yaptığı açıklamasıyla TOKİ borcunu peşin ödeyenlere yüzde 20 oranında indirim yapılacağını duyurmuştu. Borcun tamamını ya da yüzde 25’inden fazlasını peşin olarak ödemek isteyenler için yüzde 20 indirim kampanyası bugün itibariyle başladı.

TOKİ peşin ödeme ya da erken ödeme indirim yaparak, müşterilerine büyük kolaylık sunuyor. TOKİ’den ev alan kişiler için yüzde 20 indirim kampanyası bugün başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklamasında indirimin başlayacağını kendi sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu.

 

 

Bakan Kurum, sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamasında şu ifadeleri kullanmıştı:

TOKİ’den konut ve iş yeri satın alan ve taksit ödemeleri devam eden vatandaşlarımızdan gelen yoğun talep üzerine, daha önce de düzenlediğimiz yüzde 20 indirim kampanyamızı bu yıl da tekrarlıyoruz. Kalan taksit sayısı 12’den fazla olan ve borcunun tamamını ya da yüzde 25’inden fazlasını peşin ödeyecek hak sahiplerine yüzde 20 indirim yapıyoruz. Vatandaşlarımız kampanyamızdan 21 Nisan-28 Mayıs tarihleri arasında faydalanabilecekler. Hayırlı uğurlu olsun”

 

YÜZDE 20 İNDİRİM YAPILACAK

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamasında daha önce TOKİ’den ev alan vatandaşlara peşin ödeme indirimi yapılacağını belirtti. TOKİ’ye olan borçlarını peşin olarak ödeyen vatandaşlara yüzde 20 oranında indirim yapılacak. Peki, kimler kampanyadan yararlanabilecek?

 

Başvuruda bulunmak isteyenlerin, başvuru tarihi itibari ile TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat ve herhangi bir borcun olmaması gerekiyor. Satışların 2019 yılı sonuna kadar yapılmış olması gerekiyor. Aynı zamanda taksit sayısı 12 ya da daha az olan konut ve işyeri alıcılar için bu indirim kampanyası geçerli olmayacak.

İndirim kampanyası için gerekli şartları taşıyanlar konut ve iş yeri alıcılarının Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecekler.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.