Üniversite Öğrencileri İçin Evde Ek Gelir Getirecek İşler

Üniversite Öğrencileri İçin Evde Ek Gelir Getirecek İşler

Üniversite öğrencileri boş zamanlarında evde ek gelir eldebileceği işler hakkında bilgi vermeye çalışacağız umarım faydalı olur.

Şimdi sizlere öğrenciyken okuldan sonra ya da boş vakitlerinizde kendinize gelir getirecek yöntemlerden bahsedeceğiz. Aşağıda sizler için internet tabanlı işlerden örnekler vereceğim. Bu işler için belirli bir zaman ayırmanıza gerek yok.

Günümüz teknolojisini kullanarak nasıl para kazanabileceğinizden bahsedeceğiz. Neyse sözü fazla uzatmadan şunlara bi göz atalım…

Boş Zamanınızda Yapabileceğiniz Ek Gelir Getiren Serbest İşler

Makale Yazma ( blog yazıları, ürün yorumları vb. )

Herhangi bir konu üzerinde makale yazmaya yeteneğiniz varsa siz bir çok firma ya da internet siteleri sahipleri tarafından işe alınabilirsiniz. İnternet sitesi sahipleri kendi siteleri ile fazla ilgilenemezler ya da ilgilenseler bile sitenin genel bakımı ve düzeni ile uğraşmaktan düzenli şekilde özgün haber üretmekte zorlanırlar. Eğer sizler, verilen herhangi bir konuda en az 400 kelimelik makale yazabiliyorsanız bu iş tam sizlik demektir.

Makale fiyatları yazılan makalenin uzunluğu ile ölçülmektedir. Makaleler 400 kelimelik 500 kelimelik ya da 600 ve daha fazla kelime içerecek şekilde yazılır. Ücretlerde buna göre belirlenir. Eğer sizde bu yeteneğinizi ortaya çıkarmak istiyorsanız makale yazmaya şimdiden başlayabilirsiniz. Yazdığınız makaleleri kategori halinde düzenleyerek şu anda olmasa bile ileri için elinizde bir arşiv oluşturup bu makalelerinizi toplu halde de satabilirsiniz.

Fotoğraf veya Logo Tasarımı

Bir başka serbest zaman para kazanma etkinliği ise şirketler ya da internet sitesi (website) sahipleri için logo tasarımı yapmaktır. Biraz hayal gücünüz varsa ve fotoğraf düzenleme programlarını da kullanabiliyorsanız siz açıkta kalmazsınız. Hatta bununla ilgili bir internet sitesi kurup daha önceden tasarlamış olduğunuz örnek logolarınızı sergileyebilirsiniz. Bu logo tasarımları ile ilgili çeşitli ödüllü logo yarışmaları da bulunmaktadır. Belediyeler, Bakanlıklar, Kaymakamlıklar, Valilikler ve özel şirketler logo yarışmaları yaparak kendileri için özgün bir logo bulmaya çalışırken bu durum sizler için de ödül kazanarak gelir etmenizi sağlayabilir.

Diğer Serbest İşler

Yukarıda bahsettiğim iki iş dışında sizler “seslendirme yapma”, “video düzenleme” gibi ek gelir getiren işler yapabilirsiniz. Bu tip işler genellikle bir bilgisayar başında kendi evinizden yapabileceğiniz işlerdir. Sizler öğrenci olarak boş zamanlarınızı en iyi şekilde değerlendirerek kendinize ek gelir getirebilirsiniz. Bu ek gelir ve maaş sayesinde ailenize de yük olmaktan kurtulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.