1100 TL pandemi yardımı verilecek! Pandemi Sosyal Destek Yardımı Başvurusu nasıl yapılır?

1100 TL pandemi yardımı verilecek! Pandemi Sosyal Destek Yardımı Başvurusu nasıl yapılır?

Geçtiğimiz yıl pandemi döneminde ihtiyaç sahiplerine geri ödemesiz tek seferlik verilen 1000 TL’lik pandemi yardımı kapsamında bir son dakika gelişmesi yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamada koronavirüs nedeniyle önceden verilen 1000 TL’lik maddi desteklerin 1100 TL’ye çıkartılarak yeniden verileceğini duyurdu. Bunun üzerine vatandaşlar Pandemi Sosyal Destek Yardım Başvurusu nasıl yapılır? sorusuna cevap aramaya başladı.

Tüm Türkiye korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında tam kapanma uygulamasına başladı. Bu süreç içerisinde destek olmak adına vatandaşlara yeniden zamlı bir şekilde pandemi yardımı verileceğini duyuran Cumhurbaşkanı, “İhtiyaç sahibi ailelere hane başı verilen 1000 liralık nakdi yardımı 1100 liraya çıkararak yeniden başlatıyoruz” ifadesini kullandı.

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası’nda Enerjetik Malzemeler Üretim Tesisi Açılışı ve Ürün Lansmanı’na katıldı. Yaptığı konuşmasında alınan yeni kararlarla birlikte destek paketleri de tek tek açıklandı.

 

rte

 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvuruda bulunmak isteyenler için başvuruların T.C. kimlik numarası son hanelerine göre yapılacağı ifade edildi.

 

TC Kimlik Numaranızın son hanesine göre;

0- Pazartesi

2-Salı

4-Çarşamba

6-Perşembe

8- Cuma günlerinde başvurularınızı yapabilirsiniz. Cumartesi ve Pazar günleri ise herhangi bir sınırlama olmaksızın herkes başvuru yapabilir.

 

KİMLER BU YARDIMDAN YARARLANAMAYACAK?

Pandemi yardımı uygulamasından herkes yararlanamayacak. Değerlendirmelerin kişi bazlı olarak değil, hane bazlı olarak yapılacağını ifade edilerek, şu kişilerin bu yardımdan yararlanamayacağı belirtildi:

Başvuran kişinin hanesinde aşağıda belirtilen kapsamlarda yer alan birinin bulunması halinde başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır:

Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 TL’lik nakdi destekten faydalanmış olanlar,

5510 sayılı kanunun 4/A maddesi kapsamındaki kamu işçileri yararlanamayacak.

5510 sayılı kanunun 4/C maddesi kapsamındaki memurlar faydalanamayacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan gelir veya aylık alanlar yani emekliler faydalanamayacak.

İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar yararlanamayacak. İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneği’nden faydalananlar yararlanamayacak.

1100 TL ÖN BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.