BİSİKLETLİ ÇOCUKLAR İÇİN 5 ÖNLEM

BİSİKLETLİ ÇOCUKLAR İÇİN 5 ÖNLEM

Bisiklete binme , çoğu insanın özellikle yaz aylarında açık havada bisiklet sürmekten keyif alabilecekleri bir aktivitedir. Çocuklara bisiklet sürmeyi öğretmek çok faydalıdır, ancak kendilerine zarar vermelerini önlemek için her zaman gerekli önlemleri ve güvenlik önlemlerini almalıyız. Çocukların küçük yaşlardan itibaren güvenli bir şekilde bisiklet sürmenin önemini anlamaları gerekir. Bu nedenle size bisikletli çocuklar için 5 önlem getiriyoruz .

BİSİKLETLİ ÇOCUKLAR İÇİN 5 ÖNLEM

BİSİKLETLİ ÇOCUKLAR İÇİN 5 ÖNLEM

Kask

Çocuklar bisiklet sürerken olası bir düşme durumunda darbe ve kafa yaralanmalarını önlemek için almamız gereken ilk güvenlik önlemi kasktır. Sadece çocukların kask takması değil, yetişkinlerin de koruma amaçlı ve aynı zamanda küçüklere örnek olması açısından kask takması önerilir. Bisikletiniz için nasıl bir kask seçeceğinizi burada görebilirsiniz.

Dirsek ve dizlikler

Düşerken olası kırıkları önlemek için çocukların dirsek ve dizlik kullanmaları da zarar vermez. Düşmeler sık ​​olacağından özellikle küçük çocuklar veya bisiklet sürmeyi öğrenenler için önerilir.

trafik düzenlemesi

Çocukların özellikle şehir içinde sokaklarda güvenle dolaşabilmeleri için mutlaka trafik kurallarını bilmeleri gerekir. Bisiklet şeridinde varsa tek bobini döndürmenin gerekli olduğunu bilmeli, karşıya geçmeden önce her iki yöne bakmalı, en önemli trafik ışıklarını bilmeli vb.

Uygun giysiler

Çocukların bisiklet üzerindeki görünürlüğünü artırmak için, giysilerin açık renkli olması ve bisiklete düşmelerini önleyecek şekilde vücuda uygun olması gerekir. Yansıtıcı elemanlar da önerilir.

Bisikletler iyi durumda

Çocuk bisikletinin her zaman iyi durumda olduğunu, yani tekerleklerin iyi şişirildiğini, frenlerin doğru çalıştığını ve zincirin doğru şekilde sıkıldığını kontrol etmek ebeveynlerin görevidir. bisikletin kendisinden kaynaklanabilecek sorun.

İpuçları

  • Çocuklar bisiklet sürerken yetişkin gözetiminde olmalıdır.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.