Dolar 32,2020
Euro 35,0069
Altın 2.504,53
BİST 10.643,58
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 23°C
Az Bulutlu
İstanbul
23°C
Az Bulutlu
Paz 24°C
Pts 23°C
Sal 24°C
Çar 22°C

En İyi Kadın Güneş Gözlüğü ve Yüz şekline göre gözlükler

En İyi Kadın Güneş Gözlüğü ve Yüz şekline göre gözlükler

Güneş gözlüğü

Moda, esas olarak güneş gözlüğü takan insanları ilgilendiriyor, ancak sağlığa faydaları var, en önemli faydası, gözleri göz kapağı, kornea, lens ve retina üzerinde zararlı etkileri olan ultraviyole ışınlarından korumalarıdır ve her yerde güneş gözlüğü takılmalıdır. yıl, ister yaz ister kış olsun, çünkü hava bulutlu olsa bile her zaman ultraviyole ışınlarına maruz kalırız ve kar güneş ışınlarını yansıtabilir , bu nedenle snowboardcular kayak yaparken güneş gözlüğü takarlar ; Çünkü ultraviyole ışınlarına aşırı maruz kalmak korneaya zarar verebilir

En iyi kadın güneş gözlüğü

Kadınların büyük bir kısmı güneş gözlüğü takıyor, bazıları sadece gözlüğün fiyatına ve tasarımına odaklanıyor, ancak zararlı ışınlardan gerekli korumayı elde etmek için kadınların veya kızların güneş gözlüğü satın alırken göz önünde bulundurması gereken özel kriterler var, çünkü güneş gözlüğü Bunları takmanın asıl amacı korumaktır Gözün görünmemesi ve güneş gözlüğü seçimindeki kriterler arasında şunlar vardır

Ultraviyole ışınlarından korunma : Uygun güneş gözlüklerinde bulunması gereken en önemli özellik olduğundan ultraviyole ışınlarının %99-100’ünden koruma sağlayan güneş gözlüklerinin tercih edilmesi tavsiye edilir, çünkü ışınlara uzun süre maruz kalınmasına neden olabilir. katarakt hastalığı ve makula dejenerasyonu gibi birçok hastalık ile göz enfeksiyonu.

Güneş gözlüklerinin polarize olması : Tüm polarize lenslerin gözleri ultraviyole ışınlarından koruduğuna dair yaygın bir yanılgı vardır, ancak bu bilgi yanlıştır; Polarize lenslerden yapılan güneş gözlüklerinin asıl amacı, yüzeylerdeki ışık yansımasının neden olduğu parlamayı büyük ölçüde azaltmak olduğundan ve geçmişte balıkçılar, suyu net bir şekilde görmeleri gerektiğinden bu tür gözlükleri takmaya hevesliydiler. ancak günümüzde bu gözlükler dünyanın her yerinden insanlar tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır.Sporcular, outdoor meraklıları ve hassas gözlere sahip kişiler tarafından tercih edilmektedir ancak polarize camlar seçilirken ultraviyole ışınlarından koruma sağlamasına dikkat edilmelidir.

Renk : Güneş gözlüğü merceğinin rengi gözü korumak için çok önemlidir ve merceğin koyu rengi daha güvenli olduğu anlamına gelmez; Optimum kontrast ve maksimum net görüşü tercih eden kişiler yeşil camlar kullanmalıdır .

Yüze uygun : Güneş gözlüklerinin gerekli koruma standartlarını sağladığından emin olduktan sonra yüz şekline uygun gözlük şeklini seçmek mümkündür, çünkü her yüzün kendine özel gözlükleri vardır ve her yüzün kendine özel gözlükleri vardır. gözlük mağazasındaki kişiler sizin için doğru güneş gözlüklerini seçmek için kullanılabilir.

Güneş gözlüğü takma nedenleri

Çoğu insan güneş gözlüğü takmanın amacının gözleri güneşin parlamasından korumak olduğunu düşünür, ancak güneş gözlüğü takmanın başka birçok nedeni vardır, bunlar aşağıdaki gibidir :

Güneşin neden olduğu sağlık sorunlarının önlenmesi : Uzun süre güneşe maruz kalmak görme bozukluğuna ve sonunda körlüğe neden olabilen makula dejenerasyonu gibi bir grup hastalığa yol açabilir ve güneşin neden olabileceği diğer hastalıklar cilt kanseridir. ; Göz kapakları da dahil olmak üzere göz çevresindeki cilt güneş ışığına karşı çok hassastır ve cilt kanserlerinin yaklaşık %10’u göz çevresinde bulunur.Güneş gözlüğü takmak sadece gözleri değil cildi de korur.

Bazı elementlerden gözün korunması : Güneş göze zarar verebilecek tek şey değildir; Dışarıda vakit geçirmek onu kar , toz, rüzgar gibi diğer bazı elementlerin zararlarına maruz bırakabilir ve bazıları karda vakit geçirmenin göze zararlı olabileceğini öğrenince şaşırabilir ve bunun sebebi karın güneş ışığını yansıtması olabilir. Güneşten gelen ultraviyole ışınlarının % ‘si ve bu kar körlüğü denilen bir duruma neden olabilir, çünkü güneşin parlaması korneaya gerçekten zarar verebilir ve gözleri bundan korumak için giyilmesi gereken ikinci unsur kumdur; Göze kumun girmesi çok acı verici ve tehlikeli olabilir, çünkü küçük kum taneleri gözü içten çizebilir ve kalıcı hasara neden olabilir.Gözden korunması gereken üçüncü unsur ise rüzgardır. , çünkü fırtınalı havalarda dışarı çıkmak gözleri tahriş edebilir ve içlerine toz girebilir.

İyileşmeyi ve iyileşmeyi teşvik edin : Bir kişi LASIK görme düzeltme ameliyatı geçirdiğinde, ameliyattan sonra gözü korumak ve çabuk iyileşmesine yardımcı olmak için güneş gözlüğü takmaya dikkat etmek gerekir, çünkü ameliyattan sonra uygunsuz göz sağlığı bakımı olumsuz komplikasyonlara yol açabilir. doktor tavsiyelerine uyularak ve güneş gözlüğü takılarak kaçınılmalıdır.

Migrenlerden kaçının: Parlak güneş ışığı, bu hastalığı olan kişilerde migren ağrısına neden olabilir ve dışarı çıkarken güneş gözlüğü takmak migren ağrısını veya migren ağrısını önler ve dışarı çıktığınızda stres ve yorgunluğun azalmasına yardımcı olabilir.

Güvenli sürüşe yardımcı olmak : Güneş gözlüğü takmak araba kullanırken görüşü iyileştirir ve rahatlık hissi verir ancak güvenli olmadıkları için gece araba kullanırken güneş gözlüğü takılmamalıdır.

Estetik görünüm : güneş gözlükleri, kullanıcıya görünümüne daha fazla zarafet ve güzellik verir ve güneş gözlüklerinin birçok şekli, rengi ve markası vardır ve kişi giyim tarzına ve aktivitelerine uygun olanı seçmek zorundadır.

Yüz şekline göre doğru güneş gözlüğü nasıl seçilir

Yüzün şekli, korunma için gerekli koşullar kontrol edildikten sonra güneş gözlüğü seçiminde büyük rol oynar.Yüzün şekli, gözlüklerin şeklini ona uygun belirler ve aşağıdakiler ortak yüz şekilleri ve şeklidir. her yüze uygun gözlük :

Yuvarlak yüz: Yuvarlak yüz belirgin eğrilere ve daha az keskin açılara sahiptir ve yuvarlak bir yüz için en iyi gözlük yüze uzunluk veren keskin camlı gözlüklerdir ve dairesel gözlük seçmekten kaçınmalısınız.

Kare yüz : Kare yüz, uzunluk ve genişlikte bir yakınsamaya sahiptir ve ayrıca geniş bir alın ve belirgin bir çene ile karakterizedir.Kare yüzler için en iyi gözlükler, şekli ve açıları dengelemeye yardımcı olacakları için yuvarlak veya oval şekilli gözlüklerdir. yüz.

Oval yüz : Oval yüzün uzunluğu ve genişliği yüzle orantılıdır.Yüzü kaşlardan elmacık kemiklerine kadar kapatan büyük camlar oval yüz şekline uygundur.Kare veya dikdörtgen camlar da tercih edilebilir.

Dikdörtgen yüz : Dikdörtgen yüz şekli, alın bölgesinin yüksekliğine ek olarak genişliğinden daha büyük bir uzunluk ile karakterizedir, bu nedenle dikdörtgen yüz, bu yüksekliği mümkün olduğunca azaltan gözlüklere ihtiyaç duyar ve bu yüz için uygun güneş gözlükleri gerekir. biraz genişliğe sahip dairesel veya oval camlar ve dikdörtgen camlardan kaçınılmalıdır veya kare.

Elmas Yüz : Elmas şeklindeki yüzler, dar bir çene ve yüzün en geniş kısmı olan belirgin elmacık kemiklerine sahip alın ile karakterize edilir ve yuvarlak gözlükler yüzün şeklini yeniden dengelemeye yardımcı olur.

Kalp yüzü : Bazen üçgen yüz olarak da adlandırılır ve geniş bir alına ve belirgin bir çeneye sahiptir.

Güneş gözlüğü ve farklı lens teknolojileri

Bu kadar çok lens mevcut olduğundan, farklı lensler belirli durumlarda daha iyi görmenize yardımcı olabileceğinden güneş gözlüğü seçerken bir doktora danışmak iyi bir fikirdir ve bir göz doktoru veya göz uzmanı kişinin ihtiyaçlarına uygun güneş gözlüğü lenslerinin seçilmesine yardımcı olabilir ve bunlar lensler :

Polarize lensler: Polarize lensli güneş gözlükleri, genellikle parlamayı ve düz yüzeylerden yansıyan parlak ışığı azalttığı için büyük rahatlık sunar ve bu en iyi lens türüdür.

Yansıma önleyici camlar: Yansıma önleyici güneş gözlükleri, ışığın güneş gözlüklerinin arka yüzeyinden yansımasını engelleyerek parlamayı azaltır.

Ayna mercekleri: Göze giren ışık miktarını azaltarak daha rahat olmalarını sağlar.Göze giren ışık miktarını azaltmak için güneş gözlüğü camlarının ön yüzeyine yansıtıcı katmanlar uygulanır.

Gradyan lensler: Bu tipte, lensin üst kısmı alttan daha koyudur ve bu lensler sürüş için iyidir çünkü gözleri üst güneşten korur ve lensin alt yarısından daha fazla ışığın görebilmesini sağlar. gösterge tablosu açıkça.

Çift degrade lensler: Degrade lenslerdir; Üst ve alt kısımlar karanlık ve merceğin merkezi daha açık renklidir.Bir kişi çok karanlık olmayan ancak gözleri parlak güneş ışığından ve kumdan, sudan ve sudan yansıyan ışıktan koruyan güneş gözlüğü arıyorsa bu camlar harika bir seçenektir. diğer yansıtıcı yüzeyler.

Çok odaklı güneş gözlüğü: Bu lens, 40 yaş üstü ileri görüşlülükten muzdarip kişiler içindir.

Hayatınızla ilgili sorular

Güneş gözlüğü takma konusunda kadınları endişelendiren birçok soru vardır ve bu sorular  şunlardır :

Güneş gözlüğü bir zorunluluk mu yoksa sadece bir moda mı?

Güneşten yayılan ve bulutların içinden geçerek göze zarar verebilecek zararlı ultraviyole ışınlarından gözleri korudukları için güneş gözlüğü takmak önemlidir.

Ne zaman güneş gözlüğü takarım?

Güneş gözlüğü güneş ışınlarının en güçlü olduğu zamanlarda, yani 10:00 ile 14:00 arasında takılmalıdır. Su, kum veya kar bulunan bir yerde UV yansıması güçlüdür ve araba kullanıyorsanız: Ön camlar bir ultraviyole radyasyon kaynağıdır.

Sürüşe uygun gözlüklerin özellikleri nelerdir?

Polarize ve gradyan camlar, araba kullanırken en iyi camlar arasındadır.Degrade mercek, gözleri güneş ışığından korur ve daha güvenli sürüş için ışığın merceğin alt yarısından geçmesine izin verir ve polarize camlar, yüzeyden yansıyan ışığın parlamasını azaltır. cam.

Çocuğum güneş gözlüğü takmalı mı?

Güneş gözlükleri çocuklar için çok önemlidir.Yetişkinlerden daha sık güneşe çıktıkları ve gözleri daha hassas oldukları için özellikle risk altındadırlar.UV ışınlarının etkisi bir kişinin hayatı üzerinde birikmektedir, bu da çocuğunuzun korunmasına başlamalısınız anlamına gelir. en kısa sürede gözler.

Bir spor için belirli bir güneş gözlüğü türü var mı?

Evet, lensler ve çerçeveler, güneş gözlüğü ve gözlüklerin faydalarını sağladığı için çarpıldığında veya düşürüldüğünde kırılma olasılığı daha düşük olan özel malzemelerden yapıldığından, spor gözlükler genellikle normal güneş gözlüklerinden daha güvenli olma eğilimindedir.

Gece güneş gözlüğü takmak acıtıyor mu?

Gece güneş gözlüğü takmak retinaya ulaşan ışık miktarını azaltır ve bu nedenle özellikle gece araç kullanırken karanlıkla ilişkili görme bozukluğunu artıracağından hiçbir koşulda önerilmez, sarı veya açık sarı lensli güneş gözlükleri bile kullanılmamalıdır .

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.