En Karlı Yatırım Aracı Hangisi?

A+
A-

En Karlı Yatırım Aracı Hangisi?

Yatırım araçları hayatımızın en önemli parçası haline geldi. Oldukça fazla sayıda yatırım aracının var olması ise insanların hangi yatırım aracına yatırım yapması gerektiği konusunda tereddüde düşürüyor.

Kazançlı ve hiç değişmeyen yatırım araçlarından en son ortaya çıkan yatırım araçlarına kadar pek çok alanda yatırım yapmak mümkün. Bu yatırım araçlarından en karlı olanlarından en riskli olanlara doğru şu şekilde sıralanır.

  1. Yatırım araçlarının ilk sırasında size hem çok kazandıracak hem de aynı oranda kayıp yaşatacak altın yer alıyor. Altın gelmiş geçmiş en iyi yatırım araçlarının içinde yer alıyor. Uzun yıllar yatırım yapılan bu araç şu anda bile oldukça popüler.
  2. Listenin ikinci sırasını ise şu an size çok fazla kazanç sağlayacak olan döviz yer alıyor. Döviz kurları son 2 yıl içinde oldukça artarak insanlara kazanç sağlayan bir kapı haline geldi. Bu durum ise döviz kurlarını yatırım aracı olarak ikinci sıraya taşıdı.
  3. Listenin diğer sırasında ise son yıllarda popüler olan mevduat hesapları yer alıyor. Sahip olduğunuz parayı bu hesaplara aktararak belli faizlere göre kazanç elde edebiliyorsunuz.
  4. Listenin diğer sırasında ise çok riskli olup kazanç sağlandığı zaman çok yüksek kazançları olan hisse senetleri var. Hisse senetleri ile belli bir yatırım yaparak sonrasında değer kazanması ile çok büyük kazançlar elde edebilirsiniz. Ancak genelde hisse senetleri bireysel kişiler tarafından yapılmaz. Genel olarak belli bir şirket tarafından yapılır.
  5. Yatırım fonları ise listenin 5. Sırasında yer alıyor. Yatırım fonları ile belli bir ücret karşılığında hisse senedi gibi değerli yatırım araçlarına karşılık ödeme yaparak kazanç elde edebilirsiniz.
  6. Listenin diğer sırasında ise emlak alım satımı yer alıyor. Emlak alım satımı yaparak aldığınız emlağın değerine göre artış veya azalış oranlarına göre kazanç sağlayabilirsiniz. Ancak hu yatırım aracı için belli oranlarda bir yatırım yaparak başlamanız tavsiye edilir.
  7. Listenin son sırasında ise BES yer alıyor. BES yani bireysel emeklilik sistemi ile belli yatırımlar yaparak belli bir yaşa gelindiği zaman kazanç sağlayabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.