Kargo Göndermek Almak

A+
A-

Kargo nasıl göndermeli? Kargo göndermek güvenli mi? Kargo ile her ürün gider mi? Kargo ile her ürün internetten alınır mı?

Kargo Göndermek Almak

Herkesin evde olduğu pandemi günlerinin gizli kahramanları kargo firmaları ve onların kahraman çalışanları. Düşünün marketten alınabilecek bir çayı dahi internetten alır olduk.

Kargo firmaları yaşadıkları aşırı yoğunluktan kargoları hedeflenenden geç teslim edebilmekte. Veya göndereceğiniz bir kargo için acenteye defalarca kez gitmeniz gerekebilmekte. Unutmayın göndereceğiniz kargo için acenteye sabahın erken saatinde gidin. Hatta açılır açılmaz gidin ki günlük kargo limiti dolmadan kargonuzu gönderebilesiniz. Eğer göndereceğiniz kargo karşı ödemeli ise sorun yok firmaların anlaşmalı kargoları var. Ama siz ödeyecekseniz kargo kargo dolaşın göndereceğiniz ürünü gereğinden daha kaba paketlemeyin ve mutlaka ölçtürüp tartırıp öyle fiyat alın. Her kargo farklı fiyat verebilir. Ayrıca evden aldırmadan kendiniz acenteye götürün buda size pahalıya patlayabilir.

Sipariş verirken adresinizi iş adresi olarak seçin. Eve gelen kargolarda kargocular üst katlara çıkmıyor. Sizi aşağı çağırıyorlar ulaşamadıklarında acenteye gidiyorsunuz. İş yerlerinde durum daha rahat size ulaşamadıkları zaman iş yerinden bir arkadaşınız teslim alıyor ikinci bir emeğe gerek kalmıyor. Sipariş verirken mümkün olduğunca katı ürünler alalım. Sıvı sabun sıvı deterjan sıvı yağ bal gibi akışkan ürünler taşıma esnasında zarar görüp dökülebilmekte. Zaten kargocular kargoları el bebek gül bebek taşımıyor. Yükleme esnasında neredeyse fırlatıyorlar. Durum böyle olduğu için zarar görmesi muhtemel ürünleri sipariş ederken dikkatli olun.

Unutmayın kargolar artık gönderdikleri ürünlerde mesuliyet kabul etmiyor. Gönderirken iyi paketlemeli alırken de kontrol etmeliyiz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.