Metaverse Nedir? Metaverse Arsa Projeleri Nelerdir?

Metaverse Nedir? Metaverse Arsa Projeleri Nelerdir?

Meta evren kelimesinin kısaltması anlamına gelen metaverse sistemi gerçek ve sanal dünyanın birleştiği çok farklı cihazların yer aldığı ve teknolojinin geldiği son nokta olarak tanımlanır. Asıl görevi ise insanların kullandıkları cihazların arasındaki geçişi sağlayan bir sistem olarak kullanılır. Kullanıldığı alanlar genel olarak sanal dünya ve sanal gerçeklik ile ilgilidir.

Metaverse Nedir

Metaverse Nedir

Metaverse henüz hayata geçen bir sistem değil. Şu an sadece arsa alımı ve satışı yapılıyor. Gelecek 10 ile 15 yıl arasında hayata geçirileceği düşünülüyor. Halen çalışma aşamasında olan bu sistemin oldukça engel barındırdığı ve zor bir yazılıma sahip olacağı düşünülüyor. Ayrıca halen çalışma aşamasında olan metaverse sistemi için arsa alım ve satışları her geçen gün artmaya devam ediyor.

Metaverse Arsa Projeleri Nelerdir?

Metaverse arsa satışları için teknolojiden tutun ki tekstil hatta turizme kadar her alanda arsa satışı için kullanım alanları bulunacak. Hazırlık aşamasında olan metaverse henüz tam olarak ayrıntılarını açıklamasa bile pek çok insan tarafından arsa alımı yapıldı.

Metaverse arsası satın alan ve en çok dikkat çeken earth web 2020 yılında satın aldığı arsa fiyatının 46 milyar dolar iken 2024 yılında 800 milyar dolar fiyatını geçeceği düşünülüyor. Bazı analiz tahminlerine göre ise metaverse 3 yıl içinde fiyatını 1 trilyon dolar seviyesine kadar çıkaracak. Mertaverse dünyası her geçen gün büyümeye giderken hazırlıkların bitmesi ile nasıl bir sürecin başlayacağı merak ediliyor.

Metaverse İş Dünyasını Genişletiyor!

Metaverse her geçen gün büyüyerek ilerlerken özellikle şirket sahipleri tarafından tercşh edilen bir marka haline geldi. Başlangıç olarak büyük bir dijital ürün pazarına sahip olan Lenovo tarafından arsa alımı yapıldı. Bu arsa alımlarından sonra metaverse değeri oldukça büyüdü.

Bununla birlikte her geçen gün alınan arsa fiyatları ile oldukça büyüme katleden metaverse dünyası arsa projelerine hiç durmadan devam ediyor. Çok büyük projeler tapacağına dair sinyaller veren metaverse ilerleyen süreçlerde nasıl adımlar atacağını şu an sır gibi saklıyor. Ancak şu anda açıklanan veriler hem geleceğin teknolojisi hem de çok büyük çalışmaların habercisi gibi duruyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.