NEDEN GÖZ ALTI TORBALARIM VAR

NEDEN GÖZ ALTI TORBALARIM VAR

Göz altı morlukları , göz altı torbalarının yanı sıra hiç çekici değiller, hatta estetik yüzün en büyük düşmanlarından biridir. Ancak onları azaltmak veya ortadan kaldırmak istiyorsak, onlara etkili bir şekilde saldırabilmemiz için öncelikle görünümlerinin kökenini anlamamız önemlidir. Neden göz altı torbalarınız olduğunu bilmek ister misiniz ? kamuisi.com‘da bu durumun ana nedenlerini açıklıyoruz.

NEDEN GÖZ ALTI TORBALARIM VAR

NEDEN GÖZ ALTI TORBALARIM VAR

Neden göz altı torbalarınız var sorusuna cevap verebilecek pek çok neden vardır , bunlardan bazıları kolayca düzeltilebilirken bazıları ise ancak invaziv kozmetik prosedürlerle değiştirilebilmektedir.

Genellikle göz altı şişkinliğinin nedeni sıvı tutulmasıdır , bu, görünümünün en yaygın nedenlerinden biridir. Diyette tuz alımını azaltmak ve sıvı tutulmasını önlemek için adımlar atarsak, bu tür göz torbaları büyük ölçüde azalacaktır.

Koyu halkalarda olduğu gibi, uyku eksikliği, dinlenme eksikliğinin bir sonucu olarak bölgedeki tıkanıklığın bir parçası olarak göz altı torbalarının ortaya çıkmasına neden olan ikna edici bir nedendir. Bu tip göz torbaları, genellikle alışkanlıklarımızı değiştirip, vücudun dinlenmeye ihtiyaç duyduğu süreyi göz önünde bulundurarak düzgün bir şekilde uyumaya başladığımız anda ortadan kalkar.

Sinüzit, alerji ve sık burun tıkanıklığı gibi solunum yolu rahatsızlıklarından mustarip kişiler, aralarında hücrelerin geri kalanını ve oksijeni etkileyen doğru nefes alma sorunlarının da bulunduğu çeşitli faktörler nedeniyle göz altı torbalarına daha fazla maruz kalabilirler.

Bu durumlarda çözüm, bazı durumlarda bulmak zor olsa da, burnun durumunu hafifletmek için uygun bir çare bulmak olacaktır. Hasta daha iyi nefes almaya başlar başlamaz göz torbaları önemli ölçüde azalacaktır.

Göz torbalarının ortaya çıkmasından genetik faktörler de sorumludur . Bu durumlarda tek çözüm, varlığını azaltmak ve gözlerin görünümünü iyileştirmek için uzman tarafından önerilen kozmetik tedaviyi uygulamaktır.

Aynı şey, bölgede yağ birikmesi veya cilt yaşlanması sonucu göz altı torbalarının ortaya çıktığı durumlarda da olur , çünkü göz çevremizdeki dokular elastikiyetini ve gerginliğini kaybederek torba görünümüne neden olur.

Şu anda piyasada bu sorunu azaltmaya yardımcı olan ve mükemmel bir alternatif haline gelen birçok kozmetik tedavi var.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.