SHDD nedir ve HDD – SSD ve SHDD arasındaki farklar nelerdir?

A+
A-

SHDD nedir ve HDD – SSD ve SHDD arasındaki farklar nelerdir?

SSHD  , iki popüler teknolojinin birleştirilmesi sonucu oluşturulmuş bir disk teknolojisidir. Bir  SSHD diski  , bir SSD’nin karakteristiği olan okuması hızlı bir yazma hızına sahiptir ve ayrıca bir  HDD diskiyle aynı depolama alanını içerir.  Bu nedenle SSHD, kullanıcıları performans açısından SSD ve HDD teknolojisinden yararlanmaya davet ediyor.

SHDD nedir ve HDD - SSD ve SHDD arasındaki farklar nelerdir

SHDD nedir ve HDD – SSD ve SHDD arasındaki farklar nelerdir

HDD ve SSD arasındaki farklar nelerdir?

HDD belleklerin en önemli özelliği fiyatlarının uygun olması ancak diskin okuma yazma kapasitesinin düşük olmasıdır. HDD büyük miktarda depolama alanı sunar, ancak bu diskteki yazma ve okuma hızı yavaş olduğu için bu sistemin çalışma performansını da etkiler. Tabii ki HDD’nin kullanıcıya kattığı avantaj, düşük fiyatı ve yüksek  depolama hacmidir .

 

SSD ise az depolama alanına sahiptir ve pahalıdır . Öte yandan SSD, küçük depolama alanı ile çok hızlı okuma ve yazma performansı sunar. Dolayısıyla bu, sistemin daha yüksek performansla çalışmasına neden olur, ancak depolama alanı birçok kullanıcı için yetersizdir.

HDD – SSD ve SHDD arasındaki farklar nelerdir?

SHDD, bu iki disk türünün faydalarını tek diskte içeren disk türüdür . Fiyatı SSD ve HDD sürücülerden daha pahalı olsa da tıpkı HDD’de olduğu gibi hem yüksek okuma hem de yazma hızları ve geniş depolama alanı sunar.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.