Tüdanya gırtlak kanseri oldu! Sesini kaybetti! Tüdanya kimdir?

A+
A-

Tüdanya gırtlak kanseri oldu! Sesini kaybetti! Tüdanya kimdir?

Şarkılarıyla bir döneme damga vuran şarkıcı Tüdanya geçirmiş olduğu gırtlak kanseri sebebi ile sesini kaybetti. Acı haberi, ses sanatçısı ve yazar Onur Akay duyurdu. Akay gırtlak kanseri olan ünlü şarkıcının gırtlağının alındığını duyurdu.

Bir yıl önce kalp krizi geçiren ve bunun üzerine kanser tedavisi gören ünlü şarkıcı Tüdanya’dan kötü haber geldi. Şarkıcı Akay, ünlü ismin gırtlak kanseri tedavisi gördüğünü ve sesini kaybettiğini açıkladı.

TÜDANYA TEK GEÇİM KAYNAĞI OLAN SESİNİ DE KAYBETTİ”

Akay, yaptığı açıklamasında ünlü şarkıcının tek geçim kaynağı olan sesini kaybettiğini ifade ederek, şunları söyledi:

“Bir döneme milyonlarca satan albümleri ve sahne programları ile damga vuran arabesk şarkıcısı Tüdanya, maalesef gırtlak kanseri oldu ve gırtlağı alındı. 5 aydır Ege Üniversitesi Hastanesi’nde yatan Tüdanya, artık konuşamıyor ve maalesef tek geçim kaynağı olan sesini de kaybetti”

“TÜDANYA BU DURUMUNU HERKESTEN SAKLIYOR”

“Bir şarkıcının yaşayacağı en acı olayı yaşayan Tüdanya, bu durumunu herkesten saklıyor, maddi zorluklar içinde ve ağır psikolojik ilaçlar kullanıyor. Ona mutlaka yardım eli uzatılması, sanatçı dostlarının yardım konseri düzenleyerek onun için sahneye çıkması ve Tüdanya’ya acil moral verilmesi gerekiyor. Allah yardımcısı olsun, şifa versin inşallah”

TÜDANYA

TÜDANYA

TÜDANYA KİMDİR?

Ünlü şarkıcının başına gelen bu acı olay sonrasında internet üzerinden Tüdanya kimdir? Araştırmaları yapılmaya başlandı. Asıl adı Hatice Döngü olan Tüdanya, arabesk müziğinin sevilen sanatçısı olarak biliniyor. 1986 yılında Seni Sevmeyen Ölsün isimli parçasıyla başarılı bir çıkış yakalayan şarkıcı tam 5 Türk filminde de rol aldı.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.