Twitch Kara Para Aklama Olayları: Hesabınızı Kullanıyorlar! 

 Twitch Kara Para Aklama Olayları: Hesabınızı Kullanıyorlar! 

Twitch yayıncıları para aklama olayları son günlerde gündeme bomba gibi düşmüştü. Bu platformda kara para aklama iddiaları ile ön plana çıkan yayıncılara dudak ısırtan cezalar kesildi. Soruşturma halen yürütülmekte ve yayıncıların birçoğu takip edilmektedir. Twitch kara para aklama olayları içerisinde yayına giren bazı kişilerin hesaplarının kullanıldığı ortaya çıktı. Hiçbir suçu olmamasına rağmen pek çok kişiye de ceza kesildi. Daha önce papara hesap kiralama  üzerine bir yazı paylaşmıştık. Ancak bu durum hesap sahibinden bağımsız şekilde gerçekleştirilmekte ve kişi farkına varmamaktadır.

 Twitch Kara Para Aklama Olayları: Hesabınızı Kullanıyorlar! 

Twitch Kara Para Aklama Olayları: Hesabınızı Kullanıyorlar!

 Twitch Üzerinden Gelir Etme Taktiğini Kullanıyorlar 

Yayıncılar normal bir şekilde oyun oynarken veya eğlenceli videolar üzerinden içerik üretirken canlı yayın açmaktadırlar. Böylece bazı abonelerden bağış almakta veya reklam almaktadırlar. Böylece gelir elde ediyor ve bilinirliklerini arttırmaktadırlar. Ancak Twitch yayıncıları para aklama olayları bu şekilde devreye sokuluyor ve pek çok insanı maddi-manevi zarar ettiriyorlar.

Kara para aklama iddialarında en büyük koz yayıncıların canlı yayın görüntüleridir. Çünkü bu yayınlarda kontör yüklenmesi için aracı bir siteye yönlendirme yapmaktadırlar. Siz bağış yapmak için kontör yükleme yaparken onlar kart bilgilerinizi ele geçirmektedir. Böylece istedikleri gibi kartınızı kullanmakta ve bilgilerinize erişim sağlamaktalar.

 Hesabımı Nasıl Güvence Altına Alabilirim?

Twitch üzerinden yapılan bu çirkin işlemde bugüne kadar 38 kişi göz altına alındı. Üstelik bu kişiler ve daha fazlasının toplam 848 bin dolar bir servete sahip oldukları iddialar arasında… Ve tüm bu serveti aynı yöntem ile kazanmışlar ve çoğu kişi farkına bile varmamış. Peki Twitch yayıncıları para aklama işinden nasıl kurtulabilir ve kendinizi güvence altına alabilirsiniz?

Bunun için öncelikle GSM operatörlerinin sitelerini taklit eden sitelere dikkat etmelisiniz. Yayıncılara bağış yapmamalı, yapıyorsanız ise olur olmadık sitelerden alışveriş yapmamalısınız. Aynı zamanda yayıncının sözlerine inanarak hiçbir siteye üye olmamalısınız. Unutmayın bu insanların yayın açmasındaki tek amaçları gelir elde etmektir. Ve bunu yapabilmek için ise her yolu denemekteler. Özellikle Discord gibi platformlarda sözüne güvenilir kişilerin site yönlendirmelerine dikkat etmelisiniz. Kimse size iyilik olsun diye daha ucuz bir site önermez veya sizin cebini düşünmez. Dolayısıyla bu yönlendirmeleri aldığınızda şüphe duymayı unutmayın.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.