YATIRIM YAPACAKLAR İÇİN 10 İPUCU!

A+
A-

YATIRIM YAPACAKLAR İÇİN 10 İPUCU!

Yatırım şu an bulunduğunuz dünyada oldukça gelişmiş ve önem verilen bir faktördür. Son dönemlerde çıkanlardan tutun ki hiç eskimeyen bir hayat bağı olarak kullanılıyor. Bizde sizler için 10 adımda yatırım tavsiyelerini derledik. Yazımızı inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

YATIRIM YAPACAKALAR İÇİN 10 İPUCU

YATIRIM YAPACAKALAR İÇİN 10 İPUCU

  1. Yatırım yapmanız için ilk ipucumuz eğer yatırım yapmaya başlamış iseniz kaybınız olan yatırımları hemen elinizden çıkarmanız gerekir. Yani yatırım yaptığınız araç eğer kayıplar yaşıyor ise hemen bu araçtan kurtulmalısınız. Ayrıca yeni yatırım yapmaya başlayacak kişilerde yüksek kayıp riski olan yatırım araçlarından uzak durarak daha az ve düşük riskli yatırım araçlarını seçmeleri tavsiye edilir.
  2. Yatırım yapmanız için bir diğer adım ise küçük kayıplardan korkmamaktır. Yatırım yaptığınız araç, eğer ufak çaplı bir düşüş yaşamış ve sizde bundan endişe duyup yatırıma son vermeyi düşünmeniz oldukça normal. Ancak buna gerek yok. Yatırım aracınız belli bir seviyeye gelmiş ise bu düşüşler oldukça normaldir.
  3. Yatırım aracınızı çok iyi araştırın ve bir haber gördüğünüzde hemen inanmayın. Yatırımınızı takip etmek için güvenilir araçlar tercih edin.
  4. Yatırım aracını seçtikten sonra sıra uygulayacağınız stratejiye gelir. Yatırım aracınızı geliştirirken en önemli nokta stratejidir. Bu stratejiyi doğru belirleyip yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.
  5. Fiyat ve performans durumuna çok dikkat etmeyin. Fiyat performans durumu bir yatırımcının göz bebeği olsa bile bazı yatırım araçları için önemsiz sayılır.
  6. Yatırımınız daima geleceğe odaklı seçilmeli. Bu sayede uzun vadede yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.
  7. Daima açık görüşlü olun ve süreci takip edin. Bazı yatırım araçları için uzun vadelerde bekleseniz bile bu vadenin sonunda çok büyük kazançlar elde edebilir ve yatırıma devam edebilirsiniz.
  8. Düşük yatırım seçenekleri her ne kadar güzel gelse bile daima tüm yatırım seçeneklerini göz önünde bulundurup karar verin.
  9. Yatırımınızı gizli şekilde yapın. Bunun asıl sebebi ise şu anki durumumuzda çok fazla dolandırıcı olmasından dolayı bu kuralı uygulayın.
  10. Vergi ve finansal durumunuzu göz önünde bulundurarak en uygun yatırım seçeneğini seçin.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.