Güzel mücevher alırken akılda tutulması gerekenler

A+
A-

Güzel mücevher alırken akılda tutulması gerekenler

Mücevher tutkunuysanız, altın, gümüş veya platin gibi değerli metallerden yapılmış ve genellikle elmas gibi orijinal ve pahalı değerli taşlar kullanılarak yapılan gerçek mücevherler için kullanılan terim olan son yıllarda güzel mücevherlere kesinlikle ilgi duyacaksınız. safir ve zümrüt,

MÜCEVHER TASARIMLARI

MÜCEVHER TASARIMLARI

 Uzmanlara atıfta bulunarak, güzel takı satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır:

Maksimum fayda

Mücevher satın almadan önce, aynı anda çok fazla parça satın almadan her fırsatta taze bir görünüm kazandıracağından, yeniden kullanılabilecek ve farklı durumlarda yaratıcı bir şekilde giyilebilecek çok yönlü bir parça seçmek önemlidir.

damga

Herhangi bir mücevher satın almadan önce, üzerinde damganın adını/logosunu, üreticinin logosunu, altının saflığını ve damganın ayını içerdiğinden emin olun.

Geçerlik sertifikası

Hile yapmadığından emin olmak için belgelenmiş eski bir markadan satın alabilir veya dünyanın en saygın laboratuvarlarından şirket içi sertifikalı gemologlardan oluşan bir ekibe sahip olabilirsiniz, yoksa sertifikalarının bir kopyasını almalısınız. uygunluk kanıtı olarak Profesyonel bir kontrol için.

bütçe

Mücevher satın almadan önce her zaman bir bütçe düşünün ve en iyisini seçmenize yardımcı olacak farklı stiller ve türler sunan bir kuyumcu seçin.

İster büyük ister küçük toplantılarda, ister günlük kullanımda, ister yurt dışına seyahatlerde olsun, çoğu durumda takılabilecek takılar satın alın.

değerli taşların saflığı

İnklüzyonların varlığı taşın işlendiğinin bir işareti olduğundan, değerli taşlarda kirlilik olup olmadığı kontrol edilmelidir.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.