İnstagram’dan Bunu Yapan Herkes Para Kazanıyor

İnstagram’dan Bunu Yapan Herkes Para Kazanıyor

İnstagram akımların ve paylaşımların en kısa sürede viral olduğu sosyal medya platformlarından biridir. Bu özelliği avantaja çevirmek isteyen kullanıcılar ise para kazanma konusunda başarılı olan hesapları örnek alıyor. Bilindiği gibi İnstagram’dan para kazanabilmek için yüksek takipçi sayısına sahip olmak şart. Bu şartı sağlayabilmek için ise aktif olmak, özgün olmak ve hedef kitlenize yönelik içerikler üretmeniz gerekiyor.

Rakip kullanıcıları taklit eder derecesinde birebir alıntılamak çoğu zaman takipçilere de sıkıcı geleceği için her zaman yapılmamış olanı yapmaya çalışmak sosyal medyadan para kazanmanın ilk kuralları arasında yer alıyor.

Instagram

Instagram

 

Etkileyici Bir Profil Oluşturun

Milyonlarca kullanıcıya sahip İnstagram üzerinde fark oluşturmak ve takip edilen bir kullanıcı olabilmek için dikkat çekici bir profil oluşturmak gerekiyor. Profil adından biyografi kısmına kadar yaratıcı ve ilgi çeken detaylar rakiplerinize karşı bir adım önde olmanızı sağlayacaktır.

Biyografi kısmının takipçilerinize profesyonelce hazırlanmış bir açıklama ya da bağlantı sunması her zaman tercih edilenler arasında olmanızı sağlayacaktır. Bunun için gerekirse sosyal medya uzmanlarından destek almak ilk etapta takipçi sayısını artırmak ve nasıl paylaşımlar yapılacağını keşfetmek için yararlı olacaktır. Başlangıç aşamasında ilgi çekmeyi başarmanız zaten ön açık bir influencer olma yolunda ilerlemenizi sağlayacaktır.

Takipçilerinizin Beklentilerini İyi Belirleyin

Zamanla İnstagram hesabınızda çoğalan takipçi kitlesinin belli başlı bir beklentisi olduğu için sizi takip ettiklerini unutmayın. Sürekli etkileşim içinde kalarak takipçilerin nasıl paylaşımları beklediklerini ölçebilmek mümkündür. Video ve fotoğraf içeriklerinizin altına yazacağınız takipçilerinize yönelteceğiniz kısa sorular hem yorum etkileşimi kazanmak adına etkili olurken, hem de neleri beklediklerini daha iyi anlayarak içerik planlamanızı ona göre oluşturabilirsiniz.

Satış Ortaklığı Yapan Markaların Dikkatini Çekin

Birçok ünlü marka bile artık İnstagram gibi popüler sosyal medya kanallarını satış rakamlarını artırmak adına sıkça kullanıyor. Bunu yaparken de İnstagram fenomenlerinin takipçi kitlesinden yararlanmayı ihmal etmiyor.

Sizde İnstagram ’da iyi düzeyde para kazanan bir fenomen haline gelmek için satış ortaklığı yapmayı tercih eden markalarla iletişim halinde olmayı deneyin. Böylece kısa süre içinde hesabınızın ilgi gören ve para kazanan bir hesap haline gelmesi muhtemeldir.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.