Dolar 32,2247
Euro 34,9384
Altın 2.418,85
BİST 10.676,65
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 23°C
Az Bulutlu
İstanbul
23°C
Az Bulutlu
Paz 21°C
Pts 22°C
Sal 24°C
Çar 25°C

Kayınvalide neden gelininden nefret ediyor: ne yapmalı?

Kayınvalide neden gelininden nefret ediyor: ne yapmalı?

KAYIN VALİDE NEDEN GELİNDEN NEFRET EDER?

Kayınvalide neden geleninden nefret eder… Ebeveynler ve çocuklar arasındaki ilişki sorunu sonsuzdur ve nesiller arasındaki çatışmalar kimseyi şaşırtmaz. Kayınvalidelerin gelinleri sevmemesi kaçınılmaz bir kötülüktür. Bu iki kadın arasındaki iyi bir ilişki, nadir bir istisna olarak kabul edilir.

Bu neden oluyor? Burada, kayınvalidesi ve kayınvalidesi arasındaki çatışmaların ana nedenleri ve böyle nahoş bir durumda ne yapılması gerektiği konusunda bir psikologdan tavsiyeler toplandı .

KAYINVALİDE.

Sebep 1 – huysuzluk

Çoğu zaman kayınvalide, gelinden boşuna nefret eder, aynen böyle. Büyük olasılıkla, yaşlı bayanlarda olumsuz duygular uyandıran tek kişi gelini değildir. Ve tüm nedenler sadece ondan geliyor.

Gelin dünyadaki en melek kadın olabilir ve yine de kayınvalide ona kızacaktır. Antipati veya kötü ruh hali için nesnel nedenlere gerek olmadığını hatırlamak önemlidir. Bu nedenle, kişi komşusunun nefretini üstlenmemeli ve kendini suçlu görmemelidir.

Aşağıda verilen diğer tüm nedenler, ilk ve ana olan bundan kaynaklanmaktadır.

Sebep 2 – rekabet

Benlik saygısı düşük olan bir kişi, etrafındaki insanları düşman ve rakip olarak görür. Kendine güvenen bir kişi kendisine ve başkalarına saygılı davranır.

İşte bir kayınvalidenin gelininden neden nefret ettiğini nasıl açıklayacağınız. Onunla rekabet halindedir. Ana ödülün sevgili oğlu olduğu bir yarışmaya katılır

Bir kayınvalidenin kendine, oğluna, gelinine ve tüm dünyaya, en lezzetli köfteleri yapanın ve yerleri herkesten daha temiz yıkayanın kendisi olduğunu kanıtlaması çok önemlidir. Yenilgiyi ve hatta beraberliği kabul etmeye hazır değil. Rakibini çiğnemesi, yok etmesi hayati derecede gerekli.

Sebep 3 – kıskançlık

45 yaşın üzerindeki tüm kadınlar doğal yaşlanma sürecini kabul etmeye hazır değildir.

Birçoğu gençliğe ya da onun yanılsamasına tüm gücüyle tutunur. Bu yüzden yanlarında daha genç, daha başarılı ve daha enerjik bir kadını, gelinlerini görmeleri kolay değildir.

Aynı zamanda, kendi yaşında kayınvalidesinden daha fazlasını elde ettiği için şanslıysa, kıskançlık her şeyi tüketen bir nefrete dönüşebilir. Gelin, kayınvalidesinin gözünden kocasının kendisine sağladığı faydaları haksız yere kullanan bir parazittir.

Sebep 4 – benmerkezcilik

Dünyanın sadece kendi etraflarında döndüğüne inanan belirli bir insan kategorisi var. Anlayışlarına göre, etraflarındaki herkes onlara borçlu, çünkü. Kayınvalidesi böyle insanlara aitse, oğlunu kendisi ve kendisi için yetiştirdi. Yaşlılıkta mutlaka bir bardak su vermesi için onu itaatle büyüttü.

Benmerkezci bir kayınvalidenin gözünden gelini olan bir oğul, ona hizmet etmek için yaratılmış bir iş gücüdür. İster birlikte ister ayrı yaşasın, gelin köle olur, düzeni sağlamak, patates pişirmek ve yetiştirmek zorundadır. Oğul daha zor işler yapar: bir kulübe inşa eder, bir arabayı onarır.

Sebep 5 – intikam

Kayınvalidesi gençliğinde tacize uğradıysa ve kendi kayınvalidesi ondan nefret ettiyse, tüm bu nahoş hisleri hatırlar. Belki de uzun süredir ölü olan kadına karşı öfke ve küskünlük hissediyor. Öfkesini ekolojik olarak ifade edemediği için, onu gelecek nesle, gelinine aktarır.

Bu durumda, kayınvalide gelinden ve torunlardan nefret eder, çünkü ondan ve çocuklarından da yıllar önce nefret edilirdi. O kadar kızgın ki, kayınvalidesinin zor kaderi için kayınvalidesinin suçlamadığı tüm mantıklı hesaplamalar bilincinden geçiyor.

Ne yapalım?

Yani, nefretin nedenleri. Kayınvalide, kayınvalidesinden nefret ederse ne yapacağını bulmak için kalır.

  • Kendinize sadık kalın. Birçok “psikolog”, kayınvalideyi anlamayı ve affetmeyi tavsiye ediyor. “Benim için üzülmüyorsun” diyorlar, “kayınvalide yaşlı bir kadın, onun için üzülmen gerekiyor. Ve aynı zamanda kocanızın annesi, aslında ”! Bu tür tavsiyeler zehirlidir, çünkü gelini kendisine şiddet uygulamaya, kendisini haksız yere rahatsız eden bir kadın uğruna kendini kırmaya teşvik eder.
  • Sınırları savun. Bir erkek ve bir kadın bir aile kurduğunda, birbirlerinin ana insanları olurlar. Ebeveynler de dahil olmak üzere diğer tüm insanlar kendilerini kişisel sınırlarının dışında bulurlar, müdahale etme hakları yoktur. Yeterli kayınvalide ve kayınvalide bunu anlar, ancak toksik olanlar bunu açıklamak zorundadır.
  • Kavgadan çıkın. En ileri vakalarda, bir erkek kendini karısıyla değil, kendi annesiyle psikolojik bir evlilik içinde bulduğunda, nasıl olunacağının tek seçeneği terk etmektir. Bu tatlı çifti bırak ve mutluluğu başka bir erkekle bul. Bir koca için kanın son damlasına kadar savaşmak her zaman gerekli değildir.

Her aile benzersiz olduğundan, gelin ile kayınvalidesi arasındaki ilişki için tek tip kurallar yoktur. Kendinize, duygularınıza ve duygularınıza güvenmek ve İnternet’ten gelen herhangi bir bilgiyi eleştirel olarak algılamak önemlidir.

Anlama, affetme ve tahammül etme önerileri herkes için uygun değildir. Kocanız için savaşma tavsiyesinin yanı sıra. Durumu kendi başınıza anlamak, mevcut durumun tüm artılarını ve eksilerini yazmak en uygunudur. Doğru kararı vermenize yardımcı olacak iyi bir psikolog ile çalışmak idealdir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.