BAKIR TEMİZLEME HİLELERİ

BAKIR TEMİZLEME HİLELERİ

BAKIR TEMİZLEME HİLELERİ

Bakır Sonunda kaybolan metalik bir parlaklığa sahip kırmızımsı bir metaldir. Azar azar, bakır paslanır ve oksitlenir, bu da parçanın hava ve nem ile sürekli temasından kaynaklanan yeşil bir kaplama oluşumuna yol açar. Bakırın bozunması kaçınılmaz bir süreçtir ancak geri döndürülemez bir süreç değildir. Bakır parçalarınıza ışıltıyı geri kazandırmak için hepimizin evinde bulunan doğal ürünlerle temizlemenin bazı püf noktaları ve yolları var. Bakır gövdelerinizin tekrar temiz, güzel ve parlak görünmesini istiyorsanız,  size bakır ve bakır temizliğinin püf noktalarını gösteriyoruz .

BAKIR TEMİZLEME HİLELERİ

BAKIR TEMİZLEME HİLELERİ

EVDE BAKIR TEMİZLEME YÖNTEMİ

Bakır gövdenizin parlaklığını geri kazanmak için bu ev yapımı hilelerden herhangi birini uygulayabilir ve taze bırakabilirsiniz.Öncelikle gövdenin gerçekten bakırdan yapıldığından emin olmalısınız. Bunu yapmak için bir mıknatıs alın ve parça üzerinde manyetize olup olmadığını kontrol edin. Mıknatıslanmışsa, bu, gövdenin bakırdan yapılmadığı anlamına gelir. Öte yandan, mıknatıs yapışmazsa bakırdan yapılmıştır.

Ardından, temizlediğiniz bakırın cila tabakası veya koruyucu cila olup olmadığını kontrol edin. Bunu yapmak için beyaz sirke ve kabartma tozunu karıştırın. Bir pamuk top alın, çözeltiye batırın ve bakır nesnenin göze çarpmayan bir kısmını silin. Karışımı uygularken parça çabuk temizleniyorsa, vernik tabakası yok demektir ve sağlam ürünleri sorunsuz kullanabilirsiniz. Öte yandan, koruyucu tabakası varsa ekstra dikkatli olmanız gerekecektir.

Bakırın tuz ve sirke ile temizlenmesi

Bakır temizliği için en popüler ev yapımı hilelerden biri tuz ve sirke karışımıdır. Bir bardağı beyaz sirke ile doldurun ve 1 yemek kaşığı tuz ekleyin. Temiz bir bezle iyice karıştırın ve çözeltiyi bakır nesneye uygulayın. Ardından ılık su ile durulayın. Bakır parçanızın koruyucu cilası varsa , bir tencereye üç bardak su, bir bardak beyaz sirke ve bir yemek kaşığı tuz koyun. Bakır parçayı içine koyun ve yapışan kir gidene kadar birkaç dakika kaynatın. Ardından ürünü sabun ve suyla yıkayın ve iyice kurulayın.

Bakırın tuz ve limonla temizlenmesi

Bir başka çok etkili ev hilesi, bakırı temizlemek için tuz ve limon kullanmaktır. Limonu ikiye bölün ve hamurun üzerine biraz tuz koyun. Ardından bakır parçayı hafifçe ovalayın. Ve bakırın daha parlak görünmesini istiyorsanız, bir kaseye limon suyu, aynı miktarda tuz ve un ekleyin ve her şeyi karıştırın. Ardından, temiz bir bezle, bakırı iyice cilalamak için solüsyonu dairesel hareketlerle uygulayın.

Bakırın kabartma tozu ile temizlenmesi

Bakır parçanızın koruyucu bir cila tabakası yoksa, bakır temizliği için bu numara çok etkilidir. Her litre suya bir yemek kaşığı karbonat ekleyin . Bakır nesneyi içine koyun ve 20-30 dakika kaynatın. Bu süreden sonra bakır parçayı çıkarın, durulayın ve iyice kurulayın.

Domates soslu temiz bakır

Domates sosu , bozuk para gibi küçük bakır parçalar veya bakır mutfak eşyaları için çok etkilidir . Biraz ketçap veya ketçap sürün ve temiz bir bezle hafifçe ovalayın. Ardından ılık suyla yıkayıp güzelce kurulayın.

Bu bakır temizleme tüyoları ile bakır parçalarınız ve objeleriniz ilk günkü kadar güzel ve parlak görünecek.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.