Dolar 33,0413
Euro 35,9402
Altın 2.546,09
BİST 11.156,20
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 33°C
Parçalı Bulutlu
İstanbul
33°C
Parçalı Bulutlu
Cts 33°C
Paz 34°C
Pts 31°C
Sal 31°C

Ptt Personel Alımı Başvuru Tarihleri! – Ptt Personel Alımı Olacak mı?

Ptt Personel Alımı Başvuru Tarihleri! – Ptt Personel Alımı Olacak mı?

Ptt Personel Alımı Başvuru Tarihleri! 2023 Ptt Personel Alımı Olacak mı?

Ptt personel alımı, Türkiye geneli bir çok vatandaşlar tarafından bekleniyor ve Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) Genel Müdürlüğü’nden gelecek son dakika duyurularını bekliyor. PTT personel alımına ait bir çok haber ve bilgiler kamuoyu gündemini meşgul ediyor ve iş arayan bir çok kişi araştırmaya devam ediyor. İşte ptt alımı ile ilgili aradığınız herşey.

Ptt personel alımı

Ptt personel alımı

PTT Personel Alım İlanı birçok iş arayanlar tarafından yakından takip ediliyor.. Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) , personel alımlarını kendi web sitesinde duyurmaya devam ediyor. Peki, “Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT)  personel alımı yapılacak mı ve ne zaman yapılacak? PTT personel alımı şartları nelerdir?”  PTT işe alım ilanı ile ilgili merak edilen soruların yanıtları…

PTT PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

PTT personel alımına ilişkin henüz Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT)  resmi bir açıklama yapmadı ve herhangi bir alım söz konusu değil. Net bir bilgi açıklandığı zaman web sitemizde bilgiler güncellenecektir.

PTT PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) iş ilanlarını yakından takip eden bir çok iş arayan vatandaşların merak ettiği konulardan biride PTT personel alımı için başvuru şartları.PTT’ye alım için personel şartları henüz belirlenmedi. Ancak genel şartları şu şekilde;

 1. a 29/5/2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar ile PTT’nin yurtdışındaki işyerlerinde istihdam edilecekler hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak.
 2. On sekiz yaşını tamamlamış ve giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz altı yaşından gün almamış olmak.
 3.  Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.
 4. 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık, fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik suçlarından mahkûm olmamak.
 5.  Engelli personel çalıştırılmasına ilişkin mevzuat hükümleri saklı kalmak kaydıyla, yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.
 6. Başka kurum ve kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak.
 7. Atanacağı pozisyon için Yönetim Kurulu tarafından belirlenen öğrenim şartını haiz olmak.

 8. Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak.

PTT SINAVINDA NELER SORULUYOR?

PTT sınavı yazılı yapıyor ve PTT ‘ye girecek vatandaşlar hangi ne tür sorularla karşılaşacağını merak ediyor. İşte PTT Genel Müdürlüğünün sınav kılavuzunda yayınladığı konu başlıklarına ilişkin detaylar şöyle;

 • Türkçe Paragraf, Dil Bilgisi ve Yazım Kuralları
 • Sözel Akıl Yürütme
 • Sayısal ve Mantıksal Akıl Yürütme
 • Temel Yurttaşlık Bilgisi
 • Türkiye Coğrafyası
 • Genel Kültürel ve Güncel Sosyo Ekonomik konular
 • Ölçme becerisi

PTT İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

PTT için Gerekli şartları sağlıyorsanız, kurum tarafından yapılan sınava veya mülakata başarılı bir şekilde katılacaksınız ve belli bir pozisyon için işe alınacaksınız.

Ayrıca PTT, her yıl kendi web sitesi üzerinden ya da konuyla alakalı farklı sitelerinde alım yapılacak personel sayısı ile vatandaşları bilgilendirmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.